Menu

Jacek Maliszczak i Jego Poezja - Przyleciały ptaki

  • Autor jacek maliszczak 50419 52

jacek maliszczak 50419 15Poezję Jacka Maliszczaka znamy od dawna. Jak u wielu wrażliwych osób, które zdecydowały się swoje uczucia, przelać na papier, otworzyć przed białą kartka swoją duszę, najpierw wiersze trafiały do szuflady I jak to często się zdarza, ktoś bliski, przyjaciel, postanowił zachęcić piszącego do odkrycia się przed innymi, zwłaszcza, że wiersze oprócz tego, że są odbiciem serca, to mogłyby dać wiele radości i otuchy czytającym, słuchającym.

Tak też zdarzyło się w wypadku dwóch przyjaciół. Jacka Maliszczaka namówił do wyjęcia z ukrycia zapisanych strof, Mirek graczek i tak rozpoczęła się współpraca i przekładanie wierszy na język muzyki. Powstało wiele utworów, dziś już niemal kultowych, które posiadając spore elementy przebojowości są podczas koncertów nucone przez publiczność.

jacek maliszczak 50419 18Są oklaskiwane, są po cichu nagrywane, aby w domu odtworzyć sobie liryczne, ciepłe chwile.

Wśród nich są opowieści o napotkanych drobnych detalach otaczającego poetę świata, a to szkiełka rozsypane na piaszczystej drodze, a to świetliki słońca wśród kwiatów malw, a to dojrzewające do kwitnienia wiosenne pąki kwiatów czy drzew.


Są i bardzo ulotne wersy, opisujące uniesienia duszy, jej wzloty i upadki, ale wszystko w specyficzny stoicki sposób, aby nie popadać w skrajności, aby na każde zrządzenie losu być przygotowanym i podobnie przygotować słuchacza.

jacek maliszczak 50419 34W wieczorze w dniu 5 kwietnia wśród występujących byli: Jako czytający wiersze Jacka Maliszczaka Krystyna Baran i Dominik Socha, a do wierszy podkład muzyczny czynił Maciej Talaga.

Zespół stanowili sam autor - Jacek oraz Mirosław Graczek i Mateusz Motyka. Gościnnie zaśpiewała dwa utwory Barbara Graczek. Całość zapowiedziała i opatrzyła bardzo osobistym komentarzem, Pani Ewa Sałużanka, dyrektor CK Teatru Sztuk.

A to skład jaki stanowił zespół "A jednak Ty", który, jak byśmy sobie życzyli, być może odnowi swoje koncertowanie. Choćby od czasu do czasu...

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us