Menu

Wspólnota Betlejem gościnnie w kolegiacie

  • Autor 
betlejemkolegiata20219 19Niedawno, podczas obchodów Światowych Dni Ubogich w Jaworznickim Betlejem ogłoszono kolejny niezwykły pomysł, w jaki będą zaangażowani mieszkańcy, a który trzeba będzie sfinansować.

betlejemkolegiata20219 11Mieszkańcy Wspólnoty postanowili uhonorować Włodka, który żył tutaj 7 lat, a jego głównym zajęciem, które wykonywał niezwykle sumiennie i staranie było utrzymanie czystości otoczenia Domu Betlejem. Wszystkie chodniki były pozamiatane z liści, kurzu i innych zanieczyszczeń, a w zimie odśnieżane.

Włodek doczeka się pomnika. Będzie to zarazem pomnik jego samego, we własnej osobie, jak i symbol - symbol bezdomnego.

Kogoś, kto jest godzien szacunku tak, jak każdy inny człowiek, jest równy przez Bogiem, ja inni ludzie, a często swoją postawą, zasługuje na taki sam, albo i na większe poważanie, niż tak zwani obywatele godni czci.

betlejemkolegiata20219 28Betlejem nie stoi jednak na rogu ulicy i nie wyciąga ręki po pieniądze. Betlejem zapracowuje ciężko na każdą złotówkę, tworząc ikony, ceramikę ozdobną, bądź użytkową i sprzedaje te cacka, które są niewątpliwą ozdobą każdego miejsca, w którym się znajdą.

Czy to jest ściana w pokoju, na której wisi ikona, czy samochód z zawieszką na lusterko, Lodówka z magnesikiem, czy też łazienka, gdzie znaleźć może miejsce mydelniczka.

Niedziela należała do nich, do mieszkańców i księdza Mirka Toszy, którzy w sali Księdza Kowalczyka, wystawili swoje dzieła, w oczekiwaniu na mieszkańców, którzy zakupią je. I po każdej mszy świętej w sali robiło się ciasno, a sztuka znajdowała swoich właścicieli.

W międzyczasie ksiądz Mirek opowiadał o działalności Betleje i wyświetlał filmy o Wspólnocie.

I nam udało się spędzić kilkadzisiąt minut w tym wybornym towarzystwie. Dzięki temu mamy małą galerię zdjęć - zapraszamy do obejrzenia.

 
 
 
 
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us