Menu

Polisa turystyczna krok po kroku — zwróć uwagę na te szczegóły!

  • Autor 

polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly 960
Zanim wyjedziesz na wymarzony wypoczynek, staniesz zapewne przed trudną decyzją — którą polisę ubezpieczeniową warto wybrać? Na rynku znajdziesz szeroką gamę ofert, czasami różniących się między sobą jedynie szczegółami. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach i sprawdź, które z nich okaże się optymalne w Twojej sytuacji.

Dlaczego nie warto rezygnować z ubezpieczenia?

Większość turystów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie odpowiednio dobranej do potrzeb polisy podróżnej. Część osób zastanawia się jednak, czy ubezpieczenie tego rodzaju jest rzeczywiście potrzebne, zwłaszcza że w krajach Unii Europejskiej można posługiwać się kartą EKUZ. Co zdarzy się, kiedy nie wykupisz ubezpieczenia?

Po pierwsze, w wielu przypadkach karta EKUZ może okazać się nieprzydatna. Musisz pamiętać, że obejmuje tylko podstawowe usługi, świadczone jedynie w placówkach publicznych. Jeśli będziesz potrzebować np. akcji ratunkowej z użyciem helikoptera czy transportu medycznego, zapłacisz z własnej kieszeni. Po drugie, ubezpieczenie turystyczne — w zależności od wybranej opcji — ochroni Cię też przed stratami związanymi np. z utratą bagażu bądź koniecznością wypłaty odszkodowania osobie trzeciej, która poniesie szkodę na skutek Twoich działań.
polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly2 960

Po trzecie, wykupienie polisy jest w dzisiejszych czasach naprawdę proste. Możesz zrobić to bez wychodzenia z domu, na komputerze czy nawet smartfonie (dowiedz się więcej tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-podroz-z-orange-i-generali-to-tylko-kilka-klikniec/.

Krok pierwszy: koszty leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia to kluczowy element polisy turystycznej, dlatego warto zwrócić na niego największą uwagę. To właśnie hospitalizacja, transport medyczny czy zabiegi podczas pobytu za granicą wiążą się zwykle z najwyższymi kosztami. Pamiętaj, że im szerszy zakres polisy, tym bardziej kompleksową opieką zostaniesz otoczony. Liczy się także wysokość sumy gwarantowanej. Jako minimalną bezpieczną kwotę na terenie Europy podaje się 20-30 000 euro. Poza Europą powinna ona wzrosnąć do 60 000 euro. Oczywiście wyższa suma gwarantowana wiąże się z wyższą składką, spróbuj więc odnaleźć złoty środek, tak by z jednej strony zyskać stosowne zabezpieczenie, a z drugiej nie nadwerężyć domowego budżetu.

Krok drugi: NNW, OC i inne dodatkowe ubezpieczenia

Wybierając się w podróż, możesz zdecydować się na bardziej kompleksową ochronę niż tylko ubezpieczenie kosztów leczenia. Popularnym rozwiązaniem jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków — jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, otrzymasz odszkodowanie. Odszkodowanie należy się również rodzinie osoby ubezpieczonej, jeśli poniesie ona śmierć podczas podróży.

Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ta polisa chroni Cię w sytuacji, gdy to Ty spowodujesz szkodę osoby trzeciej — dotyczy to zarówno zdrowia, jak i uszkodzenia mienia. Ubezpieczyciel zapłaci za Ciebie należne osobie trzeciej odszkodowanie.
polisaturystycznakrokpokroku zwrocuwagenateszczegoly3 960

Możesz zdecydować się np. na ubezpieczenie w razie utraty bagażu czy odwołania lotu, czy też na pakiet Assistance, dzięki któremu uzyskasz szybkie wsparcie w różnych sytuacjach.

Krok trzeci: sprawdź karencję i wyłączenia

Przed podpisaniem umowy nie zapomnij o sprawdzeniu okresu karencji — dopiero po jego upłynięciu ubezpieczyciel zacznie być odpowiedzialny za objęte zakresem polisy zdarzenia. Zwróć też uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, w których może znajdować się np. uprawianie sportu bądź spożywanie alkoholu.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us