Menu
...
reklama

Archetti - najbliższy koncert już 27 stycznia

  • Autor 

archkonc011927 stycznia 2019 roku w siedzibie "Archetti" w Jaworznie – Jeleniu, Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna zaprezentuje program oparty na muzyce polskiej.
Wytrwale chcemy pokazywać jej piękno i niezwykłość i udowadniać, ze nasi polscy kompozytorzy często niesłusznie są traktowani trochę po macoszemu. W tym sezonie szczególny nacisk kładziemy na promowanie muzyki naszych rodzimych twórców, a możemy to robić pod patronatem PWM w ramach programu Tutti.pl.

W programie znajdują się miedzy innymi miniatury autorstwa wielkiej damy (przez kolegów po fachu nazywanej pieszczotliwie „Babą”!) polskiej kompozycji i wiolinistyki – Grażyny Bacewicz. Patronka jaworznickiej szkoły muzycznej ma w swoim dorobku miedzy innymi szereg skrzypcowych miniatur, którymi postanowiliśmy się zająć i wykonać je w wersji orkiestrowej. Przełożenie na język zespołu tak indywidualnie kształtowanych przez solistę utworów jak „Oberek”, czy „Kaprys polski” jest nie lada wyzwaniem, jesteśmy jednak przekonani, ze dobra muzyka broni się sama.
Nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności zaproszenia do współpracy solistów młodego pokolenia. Tym razem będzie to duet wspaniałych harfistów. Prywatnie rodzeństwo, na scenie tandem pełen twórczej energii i wrażliwości. Anna Scheller oraz Wojciech Trefon wykonają z towarzyszeniem Archetti „Concertino na dwie harfy i orkiestrę smyczkową” autorstwa Macieja Małeckiego. Zarówno Anna, jak i Wojciech są laureatami szeregu konkursów solowych i kameralnych w kraju, jak i za granicą. Anna Scheller to obecnie doktorantka na katowickiej uczelni muzycznej, a jej grę mieliście już Państwo okazję kilkukrotnie usłyszeć podczas naszych wspólnych koncertów.
Za pulpitem dyrygenckim tym razem pojawi się profesor dyrygentury, mający w swoim pedagogicznym dorobku miedzy innymi takich absolwentów jak Maciej Tomasiewicz, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, Szymon Bywalec. Specjalista w dziedzinie muzyki współczesnej, laureat między innymi Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.
Jak widać wrażeń nie zabraknie, co gwarantuje niecodzienny repertuar, a przede wszystkim wspaniali goście. Mamy nadzieję, ze zaszczycą nas Państwo swoją obecnością i tłumnie zjawią się 27 stycznia w naszej siedzibie!

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us