Menu
reklama

Koncert kolęd Violi Brzezińskiej dla Wspólnoty Betlejem

  • Autor 

 

 

koledyvbrzezinska 10
Jak co roku ksiądz Mirek Tosza zaprosił na wieczór kolęd połączony ze wspomnieniami i prezentacją planów na kolejne dwanaście miesięcy. które mają realizować mieszkańcy Wspólnoty Betlejem.

koledyvbrzezinska 28Noworoczne zamierzenia, zobowiązania, pomysły na pewno będą z zapałem doprowadzane do szczęśliwego finału.

A są to projekty związane z wymarzonym od kilku lat stworzeniem architektury wg Friedensreicha Hundertwassera, oraz wystawienie pomnika jednemu z mieszkańców,

Włodkowi, który żył tutaj 7 lat, a jego głównym zajęciem, które wykonywał niezwykle sumiennie i staranie było utrzymanie czystości otoczenia Domu Betlejem. Wszystkie chodniki były wyzamiatane z liści, kurzu i innych zanieczyszczeń, a w zimie odśnieżane.

Wlodek był znany w dzielnicy, lubiany, stał się jej pięknym symbolem. W pełni zasłużył na pomnik w miejscu gdzie jednał się z Bogiem i ludźmi.
koledyvbrzezinska 1Jest już ceramiczny projekt pomnika - z gliny.

Jak wyraża nadzieję ksiądz Mirek, na pewno uda się zebrać środki i wykonać pomnik w naturalnej wielkości z brązu.


Przed koncertem publiczność obejrzała film, który nakręciła Telewizja Polska na temat obchodów Światowego Dnia Bezdomnego we Wspólnocie.

Wypowiedzi mieszkańców i odwiedzających dom w Dąbrowie Narodowej pozwoliły zrozumieć ideę przyświecającą mieszkańcom i sympatykom Wspólnoty.


koledyvbrzezinska 12Kolędy tym razem zaśpiewała Viola brzezińska, z akompaniamentem gitary w dłoniach Sławomira Kosińskiego.

Viola doskonale wczuwa się w klimat kolędowy, bowiem ta tematyka jest jej bliska od dziecka.

Oczywiście, że każdemu z nas jest bliska, ale nie każdy z nas śpiewa na scenach niemal od samego dzieciństwa.

Kolędy Violi są wyjątkowo delikatne, w ciepłym klimacie domowego pokoju, w którym stoi choinka, a na piecu przygotowują się wigilijne potrawy.

koledyvbrzezinska 5Doskonałe rzemiosło gitarzysty Sławka tworzy spokojną aurę w całej sali wypełnione publicznością, a to sprawia, ze widzowie nucą, śpiewają i wczuwają się w bożonarodzeniowy czas wspominając swoje dzieciństwo z którego niemal każde dziecko pamięta czas spędzony w tajemnicy Narodzenia Pana w domu rodzinnym wśród tych, których często już nie ma na świecie,.

A czas Bożego narodzenia to właśnie ten czas, kiedy najczęściej myśli się o rodzinnym domu, o beztrosce dzieciństwa, pierwszej wigilii, pasterce, pierwszej gwiazdce...

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z koncertu.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us