Menu
reklama

Materia - imponujące widowisko Grupy DyeMotion Mariana Folgi

  • Autor 

materia171118 204

Kolejne niezwykłe widowisko z mnóstwem efektownych układów tanecznych, baletowych, z potężną, dynamiczna muzyką, z udziałem młodych artystów teatru DyeMotion i z kostiumami własnoręcznie malowanymi, świecącymi z ultrafiolecie farbami, zrobiło piorunujący efekt na widowni, która wypełniła salę teatralna w Młodzieżowym Domu Kultury.

To już dwunaste, jeśli pamięć nie myli autora, przedstawienie tego spektaklu w naszym kraju. Widzieli go już w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Białymstoku i w kilku innych miastach.

Licząc wszystkie przedstawienia, to ich liczba zbliża się do stu, co w tym wypadku jest ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę ogrom pracy, jaka musi być włożona w przygotowanie tak artystów jak i rekwizytów i kostiumów.


materia171118 198Teraz przyszła pora na rodzinne Jaworzno, które niejedną tego typu inscenizację widziało, stąd publiczność oczekuje coraz to nowych pomysłów, a reżyser i pomysłodawca ma przez to zadanie trudniejsze, bo musi czymś zaskoczyć.

Dziś zaskoczeniem były rekwizyty, wcześniej wspomniana muzyka, stworzona z setek sampli, potężna, poruszająca do głębi, a także same układy i pomysł na zobrazowanie czegoś takiego jak materia.

Spektakl daje wielkie możliwości interpretacyjne, nie wskazuje ani czym owa materia ma być, ani nie interpretuje fabuły, która niewątpliwie jest spójna i prowadząca do pewnego finału.

Miejsce tego, co dziej się rózniez jest tajemnicze, niedopowiedziane, może to byc jakaś nieoznaczona głębia oceanu, czy też inne ciało niebieskie, planeta, czy też obszar, gdzie zabrakło grawitacji i, a natura sama rządzi się swoimi prawami.

materia171118 178W spektaklu udział wzięli: Natalia Młynarz, Lidia Malinowska, Gabrysia Jazowska, Tomasz Solarz, Oliwia Surmacz, Jagoda Wosik, Weronika brands, Łukasz Sowa, Agata Bochenek, Tatiana Sysak, Julia Trelka, Zofia Domagała, Anna Banasik, Nikola Lulko.
Kostiumy są dziełem Mariana Folgi, Kamili Paszek i Zofii Tyniec.

Rekwizyty przygotowali: Monika Folga, Anna Banasik, Jakub Krawiec, Mariusz Sędzielowski, Marian Folga,  Maksymilian Pokorzyński i PHU Elmet.

Charakteryzacja Marian Folga i Wiktoria Wędzicha


Reżyseria i choreografia - Marian Folga i Anna Banasik.
Zapraszamy DO GALERII, jednocześnie prosimy i nieumieszczanie zdjęć na fb, ale o podawanie linka do artykułu - stąd już prosta droga do tejże GALERII

 

 
 
 
 
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us