Menu

Jedynkowe Zaduszki - coroczne wspomnienia o najwspanialszych nauczycielach

  • Autor 

zaduszkijedynka18 39Jedynkowe Zaduszki, czyli...wspominamy, My, uczniowie, pierwszego Liceum Ogólnolształcącego, którzy spędzili w szkole "Na górce" najpiękniejsze lata swojego życia. My, czyli uczniowie i członkowie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Jedynki, które już w przyszłym roku obchodzić będzie dziesiątą rocznice funkcjonowania, a które jest pomysłodawcą i organizatorem corocznych zaduszkowych spotkań w Teatrze Sztuk.

Tych wspomnień nie odbierze nam nikt, nikt nie jest jednak w stanie wyobrazić sobie odczuć absolwenta jedynki, kiedy przechodzi się obok murów swojego Liceum, kiedyś nazywanego Gimplem.

zaduszkijedynka18 42Zaraz nasuwają się na myśl chwile spędzone na lekcjach, przyjaźnie, czasem osoby, z którymi trudno było się dogadać, ale i "numery", które "wycinało się" beztrosko, ku uciesze kolegów i koleżanek.

Wspomnieliśmy profesorów: Karola Siwadłowskiego, Piusa Jabłońskiego, Czesława Mazura, Wandę Miller, Barbarę Stankiewicz, Ludwikę Sowę, Andrzeja Paderewskiego i Danutę Paderewską, Józefa Wiktora, Antoniego Flaka,Janinę Matyasik i Henrykę Stachańczyk, która odeszła w tym roku do niebieskiego pokoju nauczycielskiego.


zaduszkijedynka18 41Młodzież zaśpiewała kilkanaście piosenek mogących jeszcze bardziej przypomnieć tych, którzy odeszli, które oni lubili.

Niezwykle ciepłą i nasyconą nostalgią atmosferę stworzyli: Kasia Kowalczyk, Laura Kamińska, Oliwia Jaskóła, Martyna Urbanik, Olga Ćwik, Julia Banaś, Dominika Liszka, Szymon Smoliło, Koncert prowadzili Wiktoria Simka, Paweł Cichoń, a całość reżyserowała Ola Dybczyk.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wspomnienowego wieczoru

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us