Menu

Naturalny sposób na cellulit

  • Autor  PROMO

cellulitMasz problemy z cellulitem? Sprawdź nasz poradnik.

W pewnym wieku cellulit staje się zmorą niemal każdej kobiety. Może pojawić się dopiero w okresie przekwitania, ale też o wiele wcześniej. Na szczęście dzisiaj istnieją skuteczne sposoby walki z tzw. skórką pomarańczową. Z jakich metod warto korzystać, a z których lepiej zrezygnować?

 

Naturalne kosmetyki na cellulit

Ostatnimi czasy rosnącą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne w postaci kremów i balsamów. Ich zadaniem jest wygładzanie skóry poprzez jej nawilżenie, stymulację produkcji kolagenu oraz poprawę krążenia krwi. Dlaczego jednak korzystać z kosmetyków naturalnych, zamiast ze standardowych, zwyczajnych preparatów dostępnych w każdej drogerii?

W klasycznych środkach kosmetycznych znajduje się mnóstwo substancji chemicznych. Oczywiście część z nich, jak np. barwniki identyczne z naturalnymi, jest całkowicie niegroźna. Jednak niektóre z nich, jak parabeny, talk czy rozmaite oleje mogą bardzo negatywnie wpływać na zdrowie i to nie tylko skóry. Naturalne kosmetyki ujędrniające charakteryzują się brakiem substancji sztucznie syntetyzowanych. Ich działanie opiera się na właściwościach substancji pochodzenia naturalnego, które nie drażnią skóry. Kosmetyki tego typu poleca się głównie:

- na wrażliwą skórę – kosmetyki naturalne na cellulit pozbawione są substancji drażniących, w tym alkoholu, przez co nie dochodzi do zaczerwienienia i pieczenia skóry

- alergikom – niektóre substancje naturalne również mogą wywoływać reakcję alergiczną, jednak zdarza się to zdecydowanie rzadziej niż w przypadku substancji sztucznych.

Które kosmetyki rzeczywiście są naturalne?

Kupując kosmetyki naturalne, należy mieć się na baczności, sprawdzając, czy naprawdę są one ekologiczne. Zdarza się bowiem, iż sprzedawcy reklamują jako naturalne preparaty zawierające substancje chemiczne. Warto zatem samodzielnie skontrolować skład poszczególnych kosmetyków, aby upewnić się, iż pozbawione są parabenów, sztucznych substancji zapachowych, czy alkoholu. Ponadto, warto dokonywać zakupów jedynie w dobrych sklepach, które po prostu nie prowadzą sprzedaży fałszywych kosmetyków naturalnych.

Kosmetyki naturalne sklep internetowy

Poszukując kosmetyków naturalnych, najlepiej zwrócić się w stronę sklepów online. Wybór preparatów w internecie jest o wiele większy, ponadto, kosmetyki w sieci zwykle są zdecydowanie tańsze. Należy jednak mieć na uwadze, że obok renomowanych sprzedawców, w sieci działa również wiele sklepów oferujących produkty wątpliwej jakości. Jak zatem ocenić, czy oferujący kosmetyki naturalne sklep online jest godny zaufania?

Kwestią kluczową jest prestiż sklepu, którego dobrym wskaźnikiem jest jego popularność. Jeżeli dany sprzedawca jest doceniany na forach internetowych i powszechnie chwalony przez specjalistów, można być niemal pewnym, że dostępne w nim produkty sprostają nawet wygórowanym wymaganiom. Wysoko ceniony jest m.in. sklep należący do firmy Studio Figura, prowadzącej kluby oraz specjalistyczne gabinety fitness w całej Polsce.

źródło: Sklep z naturalnymi kosmetykami sklep.studiofigura.com.pl

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us