Menu

Mamy nowego prezydenta Jaworzna. Mamy nowych radnych

  • Autor 

prezydent2018 1 z 1Po podliczeniu głosów, które spłynęły z niemal połowy spośród 47 obwodowych komisji w Jaworznie prezydent Paweł Silbert wygrywa w pierwszej turze wyborów samorządowych stosunkiem procentowym 65 : 35, pokonując obu kontrkandydatów: Pawła Bańkowskiego (~30%) i Dawida Bógdała (~5 %).

Wypada nam zainicjować brawa, gratulacje i satysfakcję z tego, że jaworznianie docenili program Pana Pawła Silberta zarówno ten realizowany przez ubiegłe lata, jak i zapowiadany na kolejne pięć lat. 

Na zdjęciu Prezydent Paweł Silbert w towarzystwie posłów z naszego okręgu, Panów Dariusza Starzyckiego i Waldemara Andzela, podczas wieczoru wyborczego.


Po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich wszyscy czekali na wyniki głosowania do Rady Miejskiej. Czy rada zmieni się diametralnie, czy też będą nowe twarze, nowa jakość?
Otóż i w tym wypadku mamy zdecydowaną przewagę wspierającej Pana Pawła Silberta ekipy.

Przy siedmiu mandatach dla Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto i siedmiu dla Prawa I Sprawiedliwości, koalicja Platforma - Nowoczesna zdobyła 9 mandatów.

Daje to nieskrępowaną możliwość czynienia powinności w mieście dla koalicji. Kilku radnych pożegnało się z mandatami i tyleż samo nowych osób zasili to gremium.

I tak z JMM mamy następujące nazwiska: Paweł Silbert, Sebastian Pycia, Jolanta Smoliło Żabińska, Tadeusz Kaczmarek, Mirosław Pieczara, Mariusz Kowalski, Marzena Czarny.
Z PIS: Anna Lichota, Dawid Domagalski, Janusz Papuga, Monika Bryl, Teresa Kondoszek, Ryszard Maciejowski, Wiesław Więckowski
Z PO.N: Barbara Sikora, Renata Chmielewska, Ewa Głąbik, Maciej Bochenek, Tomasz Sędor, Janusz Ciołczyk, Grzegorz Piętak, Dorota Guja, Bogusław Śmigielski.

Z mocy wyników wyborów do rady wejdzie jeszcze Ewa Zuber, bowiem Prezydent Paweł Silbert złoży mandat radnego oraz prawdopodobnie za Tadeusza Kaczmarka, jeśli zostanie on zastępcą Prezydenta - Małgorzata Musiał i za Panią Monikę Bryl, Pan Maciej Stanek.
Gratulujemy jaworznianom dobrego wyboru i nowym radnym poparcia oraz życzymy owocnej pracy dla miasta i merytoryki w dyskusjach na sesjach.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us