Menu
reklama

Msza święta i koncert dla Seniorów w Kolegiacie

  • Autor 

dzseniora71018 1 2Niedzielna propozycja dla seniorów w ramach ich tygodnia obejmowała bardziej duchowe przeżycia, ale w artystycznej oprawie. Mszą świętą o godzinie 12 w jaworznickiej kolegiacie rozpoczął się południowy punkt programu.

W intencji seniorów modlił się ksiądz proboszcz, Eugeniusz Cebulski wraz z pozostałymi księżmi z parafii.


Aby podkreślić wagę tej chwili w mszy wzięli udział prezydent, Pan Paweł Silbert oraz jego zastępcy: Pani Monika Bryl i Pan Tadeusz Kaczmarek.dzseniora71018 2W swoim słowie, ksiądz proboszcz wyraził podziękowania dla adresatów święta, za ich mądrość, którą często przejmuje, rozmyśla nad nią i oddaje wielkie wyrazy szacunku za doświadczenie osób w jesieni życia.

Po Mszy świętej wiernym zaprezentował się zespół - kwartet pochodzący z Bytomia, wykonujący melodie i piosenki zarówno klasyczne, jak i muzykę popularną.
Kilkudziesięciominutowy koncert podzielony został na trzy części.

W pierwszej publiczność usłyszała arie klasyczne, w drugiej muzykę filmową, a trzecia była oddaniem pokłonu miejscu, czyli zawierała muzykę sakralną.

Kościół  pięknie przenosił dźwięki fantastycznych dzieł, a publiczność obdarzyła wykonawców ciepłymi brawami.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us