Menu
reklama

Maria MaterlaSmolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750Wiesław Więckowski Mariusz BurczyTeresa Kondoszek

reklama

Nowe wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych


strazacy 51018 5Zawody drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych były wstępem do dużej uroczystości przekazania jednostkom pojazdów przez miasto.

W zmaganiach wzięło udział sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta , a uczestnicy współzawodniczyli w trzech konkurencjach.

Zawody rozegrano w kategorii seniorów i młodzieży, a uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: musztra, sztafeta i ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

strazacy 51018 135Kategoria młodzieżowych drużyn pożarniczych:
1. miejsce: OSP Dąbrowa Narodowa
2. miejsce: OSP Osiedle Stałe
3. miejsce: OSP Ciężkowice

 

Kategoria drużyn pożarniczych seniorów:
1. miejsce: OSP Osiedle Stałe
2. miejsce: OSP Długoszyn
3. miejsce: OSP Dąbrowa Narodowa

Po ogłoszeniu wyników odbyła się dekoracja zwycięzców

Prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcą Moniką Bryl uroczyście przekazali jednostkom OSP z Byczyny, Dąbrowy Narodowej, Osiedla Stałego i Jelenia nowe samochody pożarnicze.

strazacy 51018 93Jak mówił Prezydent Pan Paweł Silbert, w ramach prowadzonego od 2015 roku programu w pierwszej kolejności modernizowane były strażnice. W następnym etapie wymieniany był sprzęt pożarniczy, a w szczególności samochody gaśnicze. Ochotnicza Straż Pożarna to przede wszystkim służba społeczeństwu i walka o bezpieczeństwo mieszkańców. To codzienna gotowość do stania na straży życia, zdrowia i mienia jaworznian. Dlatego właśnie praca ochotników zdecydowanie zasługuje na najwyższe uznanie, a także wszelkie możliwe wsparcie.

Podczas uroczystości zabierały głos władze miasta z wymienionym prezydentem i Panią Moniką Bryl. Satysfakcję z istniejącego stanu rzeczy wyraził Przedstawiciel Posła na Sejm, Pan Dariusza Starzyckiego, Pan Maciej Stanek. Wypowiedziały się władze Ochotniczych Straży Pożarnych, wyrażając zadowolenie ze współpracy z miastem Jaworznem.

strazacy 51018 122W ramach wieloletniego miejskiego planu modernizacji Ochotniczych Straży Pożarnych na lata 2015-2020 do OSP Jaworzno - Byczyna oraz OSP Dąbrowa Narodowa zostaną przekazane dwa fabrycznie nowe średnie samochody ratowniczo - gaśnicze z napędem 4x4 marki Renault. Łączny koszt zakupu obu pojazdów wyniósł 1.571.940 zł (wkład własny Gminy - 771.940 zł, dotacja z Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego - 200.000 zł, dotacja z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego: 600.000 zł). Z kolei do jednostki OSP Osiedle Stałe zostanie przekazany lekki samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem 4x2 marki Opel (koszt - 216 234 zł), a OSP Jeleń otrzyma samochód specjalny do przewozu ratowników i sprzętu kwatermistrzowskiego (koszt - 140.000 zł).
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us