Menu
...
reklama

Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Czwarta edycja zakończona

 

pioremnitka301118 58

pioremnitka301118 34Pokaż co potrafisz - i pokazują - twórcy amatorzy, mający talent, mający wyobraźnię, poczucie estetyki i wrażliwość na otaczające piękno świata.

Pod hasłem "Pokaż co potrafisz" po raz czwarty odbył się konkurs dla twórców kultury, w którym artyści mogli zaprezentować swoje prace malowane tradycyjnym pędzlem, wyszywane i rzeźbione.

Ta trzecia kategoria po raz pierwszy zaistniała w tym roku, dzięki decyzji Stowarzyszenia Twórców Kultury, które jest organizatorem konkursu.

Gościnny Teatr Sztuk przyjął laureatów na uroczystym rozstrzygnięciu, na którym ogłoszono wyniki i zaprezentowano podczas wernisażu prace, które napłynęły z wielu zakątków kraju.
Swoje zadowolenie z przebiegu konkursu wyrazili Pan Jacek Maliszczak, prezes Stowarzyszenia i Pani Marta Figura - Członek zarządu STK.

Dekoracji zwycięzców dokonały trzy wielce szanujące działalność artystyczną Jaworznickie Radne: Ewa Zuber, Anna Lichota i Teresa Kondoszek, a muzyczną niespodziankę zaproponował Sargis Davtyan - uczeń III Liceum ZSO w Jaworznie
Do zapoznania się z protokołem Jury oraz do obejrzenia zdjęć prac oraz przebiegu uroczystości serdecznie zapraszamy.

 IV Ogólnopolski Konkurs Malarski "Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz"...
Tegoroczny konkurs odbył się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jaworzna - Pawła Silberta.
W IV-ej edycji wzięło udział 25 uczestników, w tym 13 z miasta Jaworzna, którzy nadesłali aż 80 prac.
Prace wykonane były różnymi technikami tj; oleje, akwarela, malowany jedwab, akryl, linoryt, grafika, rzeźba oraz haft.
Na konkurs nadesłano prace z; Jaworzno, Radomsko, Mielec, Kraków, Jerzmanowice, Tenczynek, Przytyk k.Radomia, Legnica, Rzeszów.
Jury w składzie; Jacek Gąsior, Małgorzata Wosik, Zbigniew Kramarz, Iwona Brandys, Barbara Wiktorowicz.
Przyznało nagrody
- w kategorii malarstwo:
I Natalia Jankowska - Urant - "Droga do światła"
II Jan Ryszard Drąg - Grafiki
II Zofia Łącka - "Zwózka siana"
Wyróżnienie- Sabina Piotrowska - "Na pograniczu"
Wyróżnienie - Jadwiga Godzik - "Granowo"
Wyróżnienie - Bogumił Serczyk - Linoryty
- w kategorii haft:
I Józefa Stańczak - "Zimorodek"
II Lucja Góralska - "Bajkowy las"
III Ewelina Pawelec - "Cała w kwiatach"
Wyróżnienie - Krystyna Kłosowicz - "Ryby z krainy fantazji"
Dodatkowa nagroda sponsorowana przez CORICAMO:
Lucja Góralska - "Bajkowy las"
- w kategorii rzeźba :
Wyróżnienie - Jan Knapik - „Mężczyzna z chłopcem na rękach"
Wyróżnienie - Józefina Szkółka - "Piłsudski"

Wszystkie prace będą do obejrzenia do 31 grudnia 2018r. w Teatrze Sztuk na sali wystawowej.

 

 pedzlemnitka2018 Medium

 

 

 

 

 

 


Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us