Menu

Konstruktywna praca Młodzieżowej Rady Miasta

  • Autor 

mrm0315 3Jak powszechnie wiadomo młodzi Jaworznianie uwielbiają zabawę. I nie ma się co dziwić. Co jednak istotne, gdy trzeba - potrafią konstruktywnie pracować. Doskonałym tego przykładem może być Młodzieżowa Rada prężnie działająca w naszym mieście od kilku miesięcy. W środę 18 marca w siedzibie lokalnych władz odbyła się kolejna sesja tego młodzieżowego organu samorządowego.  

Od czasu ostatnich obrad, które miały miejsce nieco ponad miesiąc temu, młodzi aktywiści nie mogli opędzić się od pracy. Trzeba było zebrać pomysły, wykonać kawał papierkowej roboty i wreszcie przygotować się do kolejnej sesji. W tym czasie odbyło się kilka oficjalnych i nieoficjalnych spotkań.

mrm0315 1Uchylając rąbka tajemnicy zdradzamy, że odbywały się one również w pewnej popularnej amerykańskiej restauracji fast food.
Postawa młodzieży jest jednak całkowicie zrozumiała. Każdy aktywista wie, że nic tak nie przeszkadza w działaniu jak pusty żołądek. Mamy tylko nadzieję, że nikt nie pokusił się o nagrywanie rozmów młodych radnych i nie będziemy mieli w Jaworznie kolejnej afery podsłuchowej, wzorem tej Warszawskiej.

I tak na przykład nowopowołana komisja kultury na oficjalnym spotkaniu wybrała skład swojego prezydium. Przewodniczącym został Jakub Materla, a wiceprzewodniczącą Monika Dym.

mrm0315 2- Mamy już cztery komisje. Planujemy utworzenie kolejnych - przyznaje wiceprzewodniczący prezydium Młodzieżowej Rady Dominik Zaborowski - chodzi o to, żeby każdy radny miał swoje zadanie. -

Nic dziwnego, że rada chce przypisać każdemu członkowi stałą rolę. Takie rozwiązanie może istotnie wpłynąć na przyspieszenie tempa pracy.  Młodzieży potrzeba szybkich efektów, zważywszy na fakt, że zbliża się koniec pierwszej kadencji. Wielu z obecnych radnych w tym roku skończy szkoły ponadgimnazjalne i być może wyjedzie na studia. Radni mają zatem podwójnie trudne zadanie. Poza bieżącą pracą, spoczywa na nich odpowiedzialność przyciągnięcia do Rady potencjalnych nowych członków.

mrm0315 4Na środowej sesji Młodzieżowi Radni jednogłośnie wybrali skład zespołu roboczego do spraw komunikacji miejskiej, a także zdecydowali o udziale w projekcie "zdialogowani".
Na koniec Przewodnicząca Aldona Hapczyk, poinformowała radnych o przyjętym sposobie podejmowania inicjatyw uchwałodawczych. Zachęciła również do działania i składania oddolnych projektów.

Następna sesja odbędzie się już 15 kwietnia. Wszystkich zainteresowanych udziałem serdecznie zapraszamy!

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us