Menu

I LO w Jaworznie ma nowe boisko. Młodzież szczęśliwa!

  • Autor 

 

boiskoiloW piątek, 14 września br. przy I Liceum Ogólnokształcącym na Podwalu, oficjalnie zostało otwarte wielofunkcyjne boisko sportowe. W uroczystości udział wziął Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem, którzy życzyli młodzieży aktywnie spędzonego czasu na nowym obiekcie.

Ponadto w uroczystości udział wzięli m.in. Biskup Diecezji Sosnowieckiej Grzegorz Kaszak, Maciej Stanek ? dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego, przedstawiciele miejskich instytucji oraz grono pedagogiczne i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

 

boiskoIlo0918 78Podczas części artystycznej uczniowie zaprezentowali sportowe umiejętności, a zaproszeni goście życzyli mądrego wykorzystania nowego obiektu i inwestycję w sport i własne zdrowie.

Boisko powstało dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekazało na remont boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym (Podwale) i Szkole Podstawowej nr 22 (Jeleń) kwotę 627 600,00 zł.

Wkład finansowy gminy to ponad 1,3 mln zł.boiskoIlo0918 140Przy I LO stara asfaltowa nawierzchnia została pokryta bezpiecznym poliuretanem, a boisko przeznaczone jest do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Infrastruktura do lekkoatletyki wyposażona jest w czterotorową bieżnię tartanową do biegu na 60m z przestrzenią startową i wybiegiem, rozbieg tartanowy z piaskownicą do skoku w dal, koło z rzutnią do pchnięcia kulą, powstała także popularna siłownia street workout.

Dodatkowo zabudowana została mała architektura. Powstały nowe chodniki, oświetlenie i monitoring.
(Treść - www.um.jaworzno.pl)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us