Menu

Aktywne dzielnice na Borach. Kolejna impreza dla mieszkańców z Archetti w roli głównej!

  • Autor 

dzielnice290918 16Aktywne dzielnice w rękach Archetti - Centrum Kultury.
Było barwnie, wesoło i optymistycznie

Archetti ? kwartet smyczkowy zapoczątkował kolejne spotkanie w cyklu Aktywne dzielnice, które odbyło się tym razem w pomieszczeniu zamkniętym, czyli w szkole podstawowej nr 14.

Pogoda jednak pewności stabilności nie dała, stąd bezpieczniej było schować się przed chłodem.

Kwartet Archetti zagrał znane, lubiane kompozycje światowego formatu.

 

dzielnice290918 54Potem, jak na dzielnicę Bory przystało, zaśpiewał zespół Borowiacy, a na koniec części artystycznej na scenę weszła wesoła grupa dzieci i młodzieży z powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej. Zaprezentowali program wakacyjny, przypominający niedawne lato i wzbudzający nadzieję,z e kolejne przyjdzie szybko. Wystarczy tylko przeczekać zimę.

Po koncertach zebrani mieszkańcy, głównie dzieci mogły, skorzystać z różnych atrakcji, a były to: pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zawody w pokonywaniu toru przeszkód akumulatorowym samochodzikiem. Obie te pozycje przygotował Automobilklub z Mysłowic.

Miłe panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiły do stoiska, w którym można było zapoznać się z przygodami Kubusia Puchatka, a nasze dziewczyny z Archetti uczyły robić jesienne ozdoby - kasetki ze spadającymi liśćmi i obrazki tworzone różnymi technikami.
Było krótko ale treściwie - Tak określił prowadzący, Pan Maciej, program aktywnych dzielnic. Rzeczywiście było wesoło, barwnie i wcale nie jesiennie.

 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us