Menu

120 lat energetyki w Jaworznie

  • Autor 

tauron120lat mj 186Wielka impreza, jakiej w Jaworznie jeszcze nie było. Ponad tysiąc, a kto wie, czy ta liczba nie sięgnęła około dwóch tysięcy uczestników Night Biking z Tauronem pokazało, że jaworznianie chcą aktywnie bawić się a symbolem tej wspólnej zabawy jest... rower !

To za sprawą pójścia przez Tauron za ciosem popularności jeżdżenia na rowerach wśród mieszkańców naszego miasta, organizowania się przez nich w nieformalne grupy, albo stowarzyszenia, ale i za sprawą polityki władz miasta, które postawiły na przeniesienie, choćby częściowego, ciężaru transportu osobowego z samochodów na rowery, oraz na ułatwienie jaworznianom korzystania z rowerów.


tauron120lat mj 286Tauron i jego zarząd postanowił uczcić jubileusz 120 - lecia Energetyki w Jaworznie wielkim rajdem rowerowym i widowiskiem multimedialnym czyli wspólnym spędzeniem weekendowego czasu w centrum miasta - zarówno w rynku, jak i w parku, który do tej pory nie widział takich cudów, jakie powstały na dwie wrześniowe noce.

Malownicze kształty inspirowane bajkową wyobraźnią plastycznie, pastelowo podświetlone grzyby, meduzy, zwierzęta, owady, wielkie ważki, koty i zaczarowane kule, były przedmiotem obserwacji przez przybyłe dzieci wraz z rodzicami. Ale z możliwości zrobienia sobie zdjęć przy ogromnych kształtach korzystali i nieco starsi a nawet seniorzy.

Mieć taką pamiątkę chciał każdy.

ZAPRASZAMY DO GALERII

1 - NIGHT BIKING

2 - ILUMINACJE W PARKU

tauron120lat mj 165Rowerzyści zostali przywitani przez honorowych gości, a zarazem gospodarzy. A byli nimi Prezes Tauron Wydobycie Pan Zdzisław Filip -

Prezes Zarządu Turon Wytwarzanie, Kazimierz Szynol - Wiceprezes Zarządu Tauron Wytwarzanie, Pan Wojciech Przepadło - Prezes Zarządu spółki Nowe Jaworzno Pan Adam Kampa, oraz ze strony władz Jaworzna Pan Paweł Silbert - Prezydent i Pani Monika Bryl - Jego zastępca.

Trasa nocnego przejazdu przebiegała obok kompleksu Elektrowni Jaworzno. Spokojnym tempem rowerzyści pokonali ją w około 2 godziny, po czym zgromadzili się na parkingu wokół fontanny w zespole pałacowo parkowym w otoczeniu siedziby Spółki Tauron Wydobycie.

Takiej liczby mieszkańców, tym bardziej z rowerami, jeszcze tu nie widziano.

Z nieukrywaną satysfakcją, że udało się zorganizować tak spektakularne wydarzenie, wypowiadali się wszyscy pracownicy Spółki, a rowerzyści zachwalali świetną organizację i doskonały posiłek na zakończenie dnia.

Poniżej zdjęcia Mapowanego Muzeum. Zapraszamy również do GALERII

1 - NIGHT BIKING

2 - ILUMINACJE W PARKU

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us