Menu

Jubileusz I LO w Jaworznie - Inauguracja

  • Autor 

jedynka220315044Komitet organizacyjny jubileuszu 70 lecia Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie przygotowuje się do obchodów tego święta szkoły już od dłuższego czasu. Regularnie odbywane są spotkania kilkunastu osób, których pomysły, propozycje i pomoc w realizacji programu ma na tę szkołę, w tym właśnie roku zwrócić szczególną uwagę.

Poszczególne wydarzenia, niekonieczne wielce spektakularne, ale ważne dla byłych, teraźniejszych i pewnie przyszłych, uczniów, profesorów i absolwentów, odbywają się sukcesywnie. Kilkanaście dni temu w mury "uczelni" zaproszono emerytowanych nauczycieli, aby powspominać, wyrazić szacunek dla Nich oraz przedstawić Ich obecnym uczniom, którzy wiele słyszeli o wspaniałym gronie pedagogicznym, sprzed lat.
jedynka220315038W październiku odbędzie się finałowa impreza jubileuszowa, jaką będzie wielki bal absolwentów i profesorów "Jedynki" o czym będziemy informować w osobnych artykułach, a w niedzielę, 22 marca w Teatrze Sztuk odbył się koncert inauguracyjny, w którym wzięli udział uczniowie, absolwenci i sympatycy szkoły.

Znane, lubiane, piosenki sprzed lat oraz te aktualne, były sentymentalną podróżą w czasie, wspomnieniem pięknych chwil z życia każdego, kojarzących się często właśnie z nauką w szkole, w której każdy spędził wcześniej cztery, a dziś trzy lata swojego zycia. Często były to najpiękniejsze lata, pełne młodzieńczego zapału, pierwszych wzlotów, porażek, a i miłości, czy też niewygasającyh do końca życia przyjaźni.

Po koncercie zaproszeni goście spędzili kilka chwil wśród swoich przyjaciół wymieniając się wspomnieniami o starych dobrych czasach.

jedynka220315039Z koncertu mamy dla naszych czytelników garść zdjęć oraz skrót filmowy wraz z pięknymi słowami Dyrektor Szkoły, Pani Patrycji Pietraszczyk.
Zapraszamy do zobaczenia, posłuchania.
A w programie muzycznym wystąpili Ewelina Zięba, Małgorzata Synowiec, Małgorzata Zuber i Paulina Atmańska, Kinga Jędrzejek, Basia Szybkowska,  Jagoda Jałowiecka, Marta Stachura, Karolina Siodłak, Karolina Knapik, Kinga Knapik, Weronika Plotnik, Martyna Pawlik, Karolina Łazowska, Daria Kosowska, Klaudia Maruszak, Karolina Senior, Zosia Fryś, Patrycja Kokoszka,  JacekTalaga,  Antoni Saługa i Michał Sękowski.

O Jedynce pisaliśmy:
Jedynie z Jedynką 2011 
Jedynie z Jedynką 2010
Jedynie z Jedynką w LO 1 - Dyrektor Józef Kozowicz
"Jedynie z Jedynką 2008!"
Jedynkowe Zaduszki
Jedynie z Jedynką 2013

Pani Profesor Barbara Stankiewicz

 

...
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us