Menu

Archetti i Aktywne Dzielnice - niesamowita zabawa wśród kolorów i indiańskich rytmów

  • Autor 

 

dzielnicearchetti110818 1280 172Zdanie wypowiedziane nie tak dawno na Plantach, kiedy to Archetti - Centrum Kultury przygotowało popołudnie Kultury, że ta instytucja wyjątkowo, doskonale, niezrównanie przygotowuje imprezy dla szerokiego kręgu odbiorców, dla mieszkańców Jaworzna, nie jest zdaniem wypowiedzianym bez podstaw, a gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, to zostały one rozwiane na Imprezie z cyklu "Aktywne Dzielnice" w sobotę, 11 sierpnia.

Impreza ruszyła jeszcze parę minut przez godziną 16, kiedy to do rywalizacji przystąpiły rodzinne drużyny mające za zadania zbudować indiański namiot z przygotowanych dla nich materiałów deseczek, materiału, ozdobić go aby stwarzał wrażenie prawdziwego domu, w którym można zamieszkać i w którym tętni rodzinne życie. Potem należało upodobnić się do prawdziwych Indian konstruując barwne pióropusze, a potem należało czekać na ocenę jury.

dzielnicearchetti110818 1280 55W międzyczasie dzieciom zaproponowano przeróżne niecodzienne atrakcje, jakim było malowanie na "Szybach" - specjalność Pań instruktorek z Archetti, budowanie domków z wielkich klocków, strzelanie z łuku, zabawy literackie przygotowane przez filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jeleniu.

Były i podchody zorganizowane przez harcerzy, fantastyczne taneczne zajęcia będące nauką ukłądu do rytmicznej piosenki, był występ Jelenianek.

Niesamowicie zostało poprowadzone przeciąganie liny. Trwało długo, przebieg był dramatyczny, a w każdej chwili, kiedy jakaś drużyna zaczęął przegrywać do walki włączały się nowe osoby. Wygrał w końcu damska drużyna wspomagana przez Panią Monikę Bryl.
ZAPRASZAMY DO GALERII wyjątkowo kolorowych i radosnych zdjęć !

 

dzielnicearchetti110818 1280 74W ciągu trzech godzin popołudniowego szaleństwa na terenie przez Centrum Kultury nikt nie mógł się nudzić ale i nikt chyba nie pozostał w stanie nienaruszonym takim jak tu przybył.

Bo oto największą szaloną i wypełniającą radością dzieci i śmiechem była zabawa kolorowym proszkiem, który maluchy otrzymały w specjalnych miseczkach i nim mogły rzucać w górę w siebie kolorować chodnik ale i siebie - swoje ubrania, a potem kolorowe ręce powędrowały w stronę rodziców i ich czyściutkich koszulek.

Szczęściem proszek da się bez problemu wypłukać choćby pod bieżącą wodą, a już zwykłe pranie doprowadza odzież do stanu niemal nowości...

dzielnicearchetti110818 1280 76W całej imprezie uczestniczyli i dokonywali dekoracji zwycięzców w konkursach prezydent Pan Paweł Silbert i Pani Monika Bryl - Jego Zastępca.

Coraz bardziej "rozkręca" się i nabiera brawury prowadzący wszystkie imprezy z cyklu "Aktywne Dzielnice Pan Maciej, któremu polotowi dziewczęca załoga Archetti zawdzięcza miana księżniczek!

Czy jest w tym przesada? Nie, przesady nie ma, co można zobaczyć na naszych zdjęciach oraz na profilu facebookowym Centrum Kultury Archetti.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII wyjątkowo kolorowych i radosnych zdjęć !

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us