Menu

Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego

  • Autor 

godzinaw10818 156Inscenizacja sceny, jakich setki, tysiące rozgrywały się na ulicach Warszawy, kiedy to naród polski, mieszkańcy Stolicy, postanowił przeciwstawić się niemieckiej okupacji naprawdę robiła wrażenie.

To nie zabawa w wojnę, w strzelankę, to prawdziwa walka o każdy centymetr Warszawy, o nadzieję, o wolność. Niestety nie stał się cud nad Wisłą po raz drugi.

Powstanie skazane było na niepowodzenie, nie dało się zwyciężyć z przytłaczającymi siłami Niemców, ale nikt nie przypuszczał, że jego następstwem, oprócz śmierci samych powstańców w ogromnej liczbie zginęło około 180 tysięcy ludności cywilnej w tym około 33 tysiące dzieci w przeciągu kilku miesięcy.


godzinaw10818 55Takiej rzezi nie można porównać z żadnym innym wydarzeniem w dziejach ludzkości.

Niemcy chcieli aby naród polski zniknął z powierzchni ziemi.

Mało tego chcieli tego również sowieci, którzy nazywając swoje działania wyzwoleniem nas spod okupacji, podporządkowali sobie nasz kraj na kilkadziesiąt kolejnych lat.

Odpowiedzialność za porażkę militarną ponosi w dużym stopniu Stalin, który chciał wykorzystać powstanie do zniszczenia Warszawy i Armii Krajowej rękami Niemców i podjął szereg decyzji które spowodowały, iż wsparcie radzieckie dla powstańców było znikome.

godzinaw10818 64Są głosy że powstanie Warszawskie było niepotrzebne nadaremne, Ale można przeciwstawić tej opinii jedno tylko zdanie, które słusznie powtarza z uporem Jan Pietrzak - Walka o wolność nigdy nie jest walka nadaremną!

To nie Polacy zamordowali tyle ofiar to Niemcy, z których wielu jeszcze dziś żyje i ma się całkiem dobrze, nie ponosząc żadnych konsekwencji swoich czynów sprzed ponad 70 lat.

Dziś jesteśmy w wielkim stopniu uzależnieni gospodarczo i ekonomicznie od tego kraju, który chciał nas zmieść z powierzchni ziemi?

GALERIA ZDJĘĆ Z OBCHODÓW ROCZNICY

godzinaw10818 147Słyszy się, że Niemcy, którzy dopuścili się tych zbrodni nie żyją.

Ale to wyjątkowo perfidna i fałszywa opinia. Mordowało państwo niemieckie! Taki system zbrodni mógł powstać tylko w Niemczech, filozofia Niemców tak jest ukształtowana.

Niemcy nigdy w całych dziejach nie walczyli o czyjąś wolność, nigdy nikogo nie wyzwolili, nawet nie wsparli. Walczyli tylko i wyłącznie przeciwko komuś. Niemcy uznają się za najbardziej światłą nację, a reszta, zwłaszcza Słowianie, to dla nich gorszy sort.

godzinaw10818 15Niedawno jakaś niemiecka polityk załamywała ręce nad stanem demokracji w Polsce mówiąc, że "To niedobrze. Zwłaszcza, że my jesteśmy odpowiedzialni za Polskę".

Nie! To nie tak!

Niemcy są odpowiedzialni za zbrodnie w Polsce. Niemcy próbowali nam układać życie. Kosztowało nas to 6 milionów ofiar. A Polska jest jedynym krajem, który nie otrzymał od zbrodniarzy żadnych reparacji, żadnego zadośćuczynienia!

I o tym trzeba pamiętać.
Tym, którzy zorganizowali obchody 74 rocznicy powstania warszawskiego dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII z popołudnia 1 sierpnia na rynku.

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us