Menu

ogłoszenie bezpłatne

Trzeci Wakacyjny Rajd Nordic Walking - charytatywnie!

  • Autor 

nordicbyczyna0718 65Dzieci gasną. Tak się tutaj mówi. Tak mówi się, kiedy dzieci umierają - odchodzą do krainy szczęśliwości, zostawiając tutaj wspomnienia, ale i łzy, rozpacz, pustkę. "Dzieci gasną" - te dwa słowa niezwykle poruszająco brzmią w ustach pracowników Ośrodka Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci w Świetlikowie.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo codziennie sprawuje opiekę na dowożonymi tu dziećmi,z województwa Śląskiego, którym pozostało albo kilka dni, albo tygodni, ale nawet lat, ale mają niewielkie szanse dorosnąć, wyzdrowieć, żyć tak jak inni. Pracownicy fundacji zapewniają fachową opiekę nad dziećmi, odciążając rodziców, dając im chwilę wytchnienia, możliwość nabrania sił.


nordicbyczyna0718 35Dzieci albo są dowożone do ośrodka, albo pracownicy, przemierzając codziennie setki kilometrów dojeżdżają do domów.

Potrzebują wsparcia. Ta praca, ale chyba bardziej to powołanie nie może obejść się bez funduszy, których wciąż jest mało i mało i mało.

Zbierają 1 procent podatków, organizują akcje charytatywne, koncerty, zbiórki. Konieczny jest rozwój Hospicjum, bowiem potrzeby są wielkie. I te codzienne i długofalowe.

Na te potrzeby zareagowali Byczynianie, którzy tym razem, urządzając Byczyński Rajd Nordic Walking postanowili urządzić zbiórkę pieniędzy właśnie dla Świetlikowa.

nordicbyczyna0718 23W niedzielę, 21 lipca od rana na terenie wokół klubu Niko było kolorowo i głośno, i pomimo wczesnej sobotniej pory, kiedy to w domach robi się porządki i przygotowuje do weekendu, około stu osób postanowiło przebyć z kijkami trasę długości ośmiu kilometrów, a przy tym wrzucić do puszki nieco funduszy.

Ale i informacja o Fundacji, która rozeszła się w mieście jest niebagatelna, bo akcja jest jednorazowa, ale potrzeby stałe i być może ktoś przeznaczy trochę złotówek dla dzieci, zamiast na jakąś uciechą niewiele znacząca. Bardzo o t prosimy. Prosi o to Pani Anna Lichota, wiceprzewodnicząca rady Miejskiej, która zagrzewała byczynian do wysiłku i hojności.

Zapraszamy na stronę fundacji oraz do obejrzenia zdjęć ze startu Rajdu w Byczynie.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us