Menu

Aktywne dzielnice z Orkiestrą Archetti

  • Autor 

dzielnicearchetti 1 3Niedzielne popołudnie na plantach wpisało się w program "Aktywne Dzielnice" realizowany w tym roku w różnych obszarach Jaworzna.
Gospodarzem była Orkiestra Archetti, która trzygodzinny program sceniczny oparła o muzykę klasyczną, musical i folklor, czyli reprezentacyjne dziedziny jakie w siedzibie orkiestry w Jeleniu rozwijają się i są coraz szerzej prezentowane na różnego rodzaju wydarzeniach miejskich i nie tylko.
Delikatną przeszkodą, zdawała się być pogoda - nieco chłodu i "wiszące" nad centrum chmury spowodowały, że część osób, do których adresowane było popołudnie nie ryzykowała z przyjściem na planty, czego teraz zapewne żałują, bowiem chłód nie zaszkodził nawet instrumentom, a dzieci nie narzekały bawiąc się w najlepsze, a deszcz szczęśliwie ominął to miejsce i wszystko mogło potoczyć się zgodnie z planem.


dzielnicearchetti 10 960Rozpoczęła Orkiestra wykonaniem kilku kompozycji klasycznych, po czym na scenie pojawił się zespół jawor wykonujący muzykę ludową w doskonałym wydaniu.
Świetne aranżacje doskonale znanych piosenek zatrzymały przed sceną publiczność, która do rytmu przytupywała i podśpiewywała sobie płynące z głośników melodie.
kolejny punkt programu przewidywał błyskawiczną naukę rytmiki i gry na instrumentach perkusyjnych najmłodszych uczestników festynu. Doskonale ze sporą grupą dzieciaków poradził sobie dyrygent Maciej Tomasiewicz, przygotowując milusińskich do prapremierowego wykonania w Jaworznie jednego z nowoczesnych utworów.
dzielnicearchetti 78 960Grupka została podzielona na trzy głosy, z których każdy wywiązał się z zadania znakomicie.

Najmłodsi prowadzeni przez panie instruktorki w Jeleniu zaprezentowali mini Musical Koty oparty o znana wielką sławną formę. Znów mieliśmy do czynienia z doskonałym przygotowaniem dzieciaków, które świetnie zachował się na scenie nie potrzebując ani suflerów, ani jakichkolwiek podpowiedzi. Dzieci wywołały aplauz publiczności, po czym upływający czas kazał powoli kończyć popołudnie.
Zamykająca całość orkiestra odegrała ponownie klasyczne kompozycje i pożegnano się z publicznością.

Podczas całego wydarzenia w okolicach plant prezentowano instrumenty, o których wiele mogły się dowiedzieć zarówno dzieci jak i dorośli, malowano buźki, tworzono cuda z baloników i bawiono się na dmuchańcu.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us