Menu

Byk Byczyński po raz drugi

  • Autor 

byczynskibyk2018 194Byczyński Byk to nie tylko festyn, nie tylko jednorazowe wydarzenie zorganizowane na rynku. To duża inicjatywa mająca ambicje być regularną, coroczną, rozwijającą się imprezą. Byk Byczyński to cały dzień atrakcji oraz podsumowanie akcji prowadzonych wcześniej, a także prezentacja tego, co w Byczynie w dziedzinach sportowych i artystycznych dzieje się na co dzień.

Wkład w organizację ma prezydent Miasta, Pan Paweł Silbert jak patron honorowy, oraz Pani Anna Lichota jedna z najbardziej aktywnych ale i lubianych w mieście radnych Rady Miejskiej.


Impreza rozpoczęła się rano od Byka Nordic walking, czyli rajdu, który przechodzi około ośmiu kilometrów. To bardzo integrujące społeczność dzielnicy wydarzenie.

GALERIA Z II BYCZYŃSKIEGO BYKA - ZAPRASZAMY

byczynskibyk2018 27O godzinie 11 Byk pojechał na rowerze w siedemnastokilometrową trasą rekreacyjną.
Bardziej energiczni wyznawcy Byka mogli zmierzyć się w królewskiej grze, jaką są szachy. Cztery godziny rozgrywek wyłoniły najbardziej wtajemniczonych, najlepszych.

O godzinie 15 30 na rynku dokonał się finał Byka, a raczej wszystkich zaplanowanych Byków.
I tak powitani przez Prezydenta Miasta Byczynianie mogli obserwować występy dzieci uczęszczających do przedszkola nr 18, do szkoły nr 20, ale także uczestników zajęć w Klubie Niko. Dzieci śpiewały, tańczyły, wzbudzając wielki aplauz zgromadzonej publiczności.


byczynskibyk2018 109Na przygotowanym miejscu do tańca pojawiły się zespoły taneczne ze szkoły, były i mażoretki, a na scenie zaprezentowano przygotowaną przez Grupę Teatralną Klubu Niko inscenizację wiersza "Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy.

Był i czas dla młodzieży, która zaprezentowała koncerty - grupa GIS, czyli Angelika Szewc i Katarzyna Biłko - duet skrzypcowo gitarowy oraz zespół Oliwier i Przyjaciele - rockowa formacja wywodząca się oczywiście z Byczyny.

W międzyczasie rozstrzygnięto kilka konkursów, a w okolicznych stoiskach można było skorzystać z propozycji warsztatów plastycznych, oraz atrakcji przygotowanych przez bibliotekę, czy Zespół Lecznictwa Otwartego.

Z Byczyńskiego Byka na rynku mamy oczywiście dużo zdjęć - zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us