Menu

Szczęsliwa siódemka - Rajd Nordic Walking po raz siódmy!

  • Autor 

ds nordic 0008 NiestandardowyPoseł Dariusz Starzycki może uznać, że odniósł długofalowy sukces w propagowaniu sportu masowego w Jaworznie, bo to z jego inicjatywy po raz pierwszy w roku 2012 na starcie stanęło kilkaset osób, które z kijkami pomaszerowały kilkukilometrową trasą rekreacyjną.

Bo to sport nie obliczony na rekordy, nie mający na celu osiągania zawrotnych prędkości w marszu, choć są tacy, którzy pędzą na złamanie karku i metę osiągają z podniesionymi w tryumfie rękami.

Choć to nic nie znaczy, to niech i tak będzie, bo dowolność tu jest całkowita.
Niemniej marsz Nordic Walking również na swoje zasady.


Objaśniają je trenerzy, którzy wiedzą jak wysoko należy podnosić odpowiedniej długości kijki, aby efekt rekreacyjny był jak najlepszy.
ds nordic 0003 NiestandardowyWiedzą jak duże kroki stawiać, w jakim tempie, aby nie przemęczyć organizmu, ale i nie rozleniwić go zanadto.
Nordic Walking w Jaworznie to potęga, padło z ust zawodników, zwłaszcza, że mimo braku punktacji, rywalizacji, są nagrody, które wyjątkowo mocno zachęcają do wzięcia udziału w tej imprezie.

W tym roku dzięki staraniom Pana Posła Dariusza Starzyckiego wśród nagród znalazły się aż trzy rowery rozlosowane na mecie.

Rajd ma również wielkie znaczenie integracyjne. Wiele znajomości zawiązuje się podczas przemierzania trasy, a możliwość porozmawiania z politykiem, posłem na Sejm nie w gabinecie, nie w biurze ale na łonie przyrody jest prawdziwą gratką dla lubiących pytać, proponować oceniać, komentować wydarzenia zarówno w kraju jak i w mieście. fot: Marcin Miłek.


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us