Menu
reklama

Szkoła muzyczna zaprosiła na koncert swoich uczniów

  • Autor 

koncszkmuz0618 1 2Koncert uczniów szkoły muzycznej na koniec roku jest zawsze wydarzeniem najważniejszym w życiu społeczności szkolnej, bowiem pokazuje co przez cały rok dzieci nauczyły się, jakie zrobiły postępy.

Nie trzeba przypominać, że życie młodego człowieka, który zgłębia tajniki gry na jakimkolwiek instrumencie jest diametralnie inne od życia uczniów, uczących się w zwykłych szkołach.

Tu nie ma miejsca ani czasu na opuszczenie lekcji, na pobieżne zapoznanie się z materiałem do nauczenia. Tu trzeba wszystko wyćwiczyć na mur, tu trzeba chcieć być najlepszym, a nie tylko przejść z klasy do klasy na "dostatecznych".


koncszkmuz0618 43Rywalizacja wśród uczniów jest wyjątkowa. Każdy chce być najlepszy, ale wszyscy nawzajem się dopingują, wspierają.

Koncert oprócz popisów solowych składa się również z duetów, triów, ale i z orkiestrowych utworów, gdzie nie można być gorszym, gdzie trzeba równać do innych.

Tu wystarczy jeden fałszywy dźwięk, jedna pomyłka i cała orkiestra odczuwa to, nie mówiąc o publiczności, która jest wyczulona na fałsz, na "niedoróbki".

Dzieci prezentują się również w popisach rytmicznych oraz chóralnych. Na ich twarzach widać skupienie, przejęcie, chęć zagrania jak najlepiej.

koncszkmuz0618 52Rodzice zajmujący miejsca na widowni nie słabiej przezywają tak ważne wydarzenie w życiu swojego dziecka.

Na koncertach jaworznickiej szkoły muzycznej wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.


Koncerty jeszcze niedawno odbywały się w siedzibie szkoły muzycznej, gdzie aula była ciasna, zupełnie niedostosowana do tego typu występów, a przecież odbywały się one tam przez długie lata.

Teraz, dzięki funkcjonującej sali w Młodzieżowym Domu Kultury, całość ma rewelacyjną oprawę oświetlenie i nagłośnienie.
U nas możemy pokazać wizualną część dwugodzinnych popisów.
Zapraszamy do GALERII Z KONCERTU NA ZAKOŃCZENIE ROKU.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us