Menu
reklama

Dzień Dziecka na jaworznickim rynku. Drużyna, pogoda i mieszkańcy nie zawiedli

  • Autor 


dziendzieckabankiNiezawodna, zgrana i oddana miastu drużyna Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto pod przywództwem kapitana Pawła Silberta po raz kolejny zorganizowała niezwykły Dzień Dziecka na jaworznickim Rynku.

Przygotowania trwały od tygodni począwszy od zebrania pomysłów, bo burzliwe dyskusje na temat tego jakie atrakcje zaproponować dzieciom, gdzie ustawić poszczególne stanowiska, kto zajmie się jakimi zadaniami, i najważniejsze - jak wyprosić u niebios piękna pogodę, której w wypadku Dnia dziecka nie może zbraknąć, bo całe zaangażowanie poświęcone przez wiele osób mogłoby zostać zniweczone burzą, czy choćby obfitymi opadami.


dzien dziecka jmm rynek 2Pojawiały się nawet propozycje przygotowania alternatywnego miejsca, ale postanowiono że trzeba zdać się na łaskę przyrody, która pewnie nie zawiedzie.

Wiara czyni cuda. Uwierzono, że rynek ominą nawałnice, że na pewno wiatr nie porwie namiotów, a nawet w to, ze nie będzie specjalnego skwaru słonecznego, które również nie byłby dla dzieci przyjemny.

Pogoda okazała się wymarzona, spadło kilka kropel deszczu na samym początku, potem kilka razy postraszyło wiatrem i chmurami, ale przez cały czas trwania zabawy nic złego się nie stało.

Zapraszamy do galerii, w której wiele kolorowych. radosnych zdjęć

dzien dziecka jmm rynek 174Za to dziękują opatrzności wszyscy, którzy zaangażowali się w to, aby dzieci były w tych chwilach szczęśliwe. Cały rynek był skąpany w bańkach mydlanych i w pomarańczowych balonikach JMM co w połączeniu w wieloma koszulkami w jakie organizatorzy byli ubrani stworzyło piękne barwne widowisko.

Ale przezorności nigdy dość - ze sceny co jakiś czas płynęła piosenka napisana specjalnie na ten dzień właśnie o deszczyku, który dzieci niespecjalnie lubią i wolałyby aby jednak słoneczko świeciło. Piosenka bardzo prosta, ale chyba również w jakimś stopniu skuteczna.

 

Dzieci nie lubią kiedy pada deszcz
Dzieci nie lubią gdy jest mokro
Bo co to za zabawa kiedy cały świat
trzeba oglądać przez okno

Wczoraj padał z nieba chłodny deszczyk,
Wczoraj niebo było zachmurzone
i nie dało się na pole wyjść bo bardzo by się zmokło
I buciki by były zabłocone

Dziś słoneczko za chmurami się schowało
dziś podwórko było jakieś takie smutne
lecz po cichu obiecało już nie chować się przed nami
I na pewno do nas znowu wyjdzie jutro

dzien dziecka jmm rynek 194Zabawa rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13 fanfarami, odegranymi przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie.

Już wtedy na rynku było wiele dzieci ale ich liczba i liczba rodziców rosła błyskawicznie. Wystarczyło Pół godziny, aby cały rynek i wszystkie stanowiska były oblegane przez pragnące radości dzieci.

Były więc zajęcia manualne, matematyczne, były konkursy z nagrodami, były zabawy wymagające sprawności, a scalającą całość była ścieżka dydaktyczna, polegająca na tym, że dzieci ze specjalnymi kartami znajdowały odpowiednie stanowiska i tam odpowiadały na zadane pytania, z różnych dziedzin, otrzymując potwierdzenie zaliczenia swoistego egzaminu.

dzien dziecka jmm rynek 147Pytania nie zawsze były łatwe, ale dozwolone były konsultacje z rodzicami albo z rodzeństwem, toteż każde dziecko mogło czegoś dowiedzieć się, ale uczyć współpracy w rozwiązywaniu problemów. Oczywiście były nagrody!

Ze sceny wciąż płynęły dźwięki piosenek, a pod sceną odprawiano przeróżne tańce przygotowane prze dziecięce i młodzieżowe zespoły.

Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwała policja, straż pożarna oraz służby medyczne, a całości doglądał wymieniony wcześniej Kapitan Pan Paweł Silbert ze swoimi pomocnikami, skrzydłowymi i resztą drużyny JMM, jeśli już posługujemy się hierarchią panującą na boisku.

dziendzieckajmm18kolazaNajważniejszymi w drużynie byli Panie Monika Bryl i Ewa Sidełko-Paleczny, Pan Tadeusz Kaczmarek. Wśród najważniejszych należy wymienić Pana Dariusza Starzyckiego, Panią Marię Materlę,, Mariusza Kowalskiego, i wielu innych. Nie można również pominąć Pana Tomasza Łakomskiego, który był niezawodnym koordynatorem zarówno przygotowań jak i przeprowadzenia teamu przez ten mecz.

Drużyna pod takim dowództwem doskonale poradziła sobie w Dzień Dziecka, tak, jak radzi sobie prowadząc Jaworzno przez mecze wielu codziennych wyzwań.

Zapraszamy do galerii, w której wiele kolorowych radosnych zdjęć z tego największego, przygotowywanego co roku wydarzenia na jaworznickim rynku.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us