Menu

Festiwal Nauki w Geosferze po raz pierwszy

  • Autor 

festiwal nauki geosfera 13Pierwszy, czyli z pewnością nie jest to jednorazowa inicjatywa, Festiwal Nauki w Geosferze trwał a piątek, 25 maja od godzin rannych. Na zapowiadane zajęcia zapisanych zostało około 350 uczniów jaworznickich szkół, a dodatkowo uczestniczyli niezapisani, nazwijmy ich wolnymi słuchaczami.

Stoiska poustawiane w centralnym punkcie ośrodka miały za zadanie zainteresować dzieci i młodzież ciekawostkami na temat służby nauki w przyrodzie, ochronie środowiska, w ochronie zdrowia, ale także w tak fascynującej dyscyplinie, jaką jest kryminalistyka.


Przechodząc wśród różnych stoisk, głównie urządzonych przez studentów Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, oraz pokrewnych wydziałów, można było zapoznać się z fizyką  i fizjologią roślin, z geofizyką, dendrologią.
Symulowano na modelach trzęsienia ziemi, uzyskiwano barwniki z roślin, przyglądano się fizjolgii zwierząt, w tym ryb, a także poznawano metody pozyskiwania odcisków palców stosowne w pracy policji.
Na uczestników czekał poczęstunek i prawdziwe naukowa atmosfera wśród prehistorii.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us