Menu

Akcja WF na 100 % zakończona kolejnym sukcesem aktywnej młodzieży

  • Autor 

wfnastoproc18 132Dzisiejsze lecznictwo stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wydłuża się czas życia ludzi, którzy mogą liczyć na stosowanie wobec ich schorzeń najbardziej wyrafinowanych i nowoczesnych metod terapii, mimo, że stan opieki zdrowotnej z pewnością nie jest zadowalający.

Państwo nie może sobie poradzić z kolejkami w przychodniach, pacjenci narzekają na drożyznę, zarówno w dostępie do lekarzy, jak i samych dysponowanych im leków.

Ale służba zdrowia to nie tylko państwo, a dbałość o zdrowie społeczeństwa to nie tylko zabiegi i stosowanie leków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gali WF na 100 % 2018 - W GALERII.

wfnastoproc18 124To również, a może przede wszystkim, zapobieganie, uodparnianie od najmłodszych lat oraz propagowanie takiego stylu życia, który pozwala jak najdłużej zachować dobry stan zdrowia.

Jeśli pamiętać będziemy o profilaktyce w młodości, oddalimy od siebie widmo chorób na jak najdłużej.

Organizator podjął się mozolnej, ale przynoszącej wymierne efekty pracy nad stanem kondycji jaworznickich gimnazjalistów, organizując kilkumiesięczną akcję pod tytułem WF na 100 Procent.

wfnastoproc18 131A jest to Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto, które przy wsparciu: Urzędu Miejskiego, Zespołu Lecznictwa Otwartego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie oraz doradcy metodycznego z wychowania fizycznego, zachęcało do udziału w akcji dyrektorów jaworznickich szkół gimnazjalnych.

Celem akcji jest spowodowanie, aby uczniowie jaworznickich szkół motywowani przez swoich wychowawców, nauczycieli, nie opuszczali zajęć wychowania fizycznego i starali się posiąść nawyki związane z codziennym zażywaniem ruchu - mówi Prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego, Pan Jacek Nowak. Zwracając uwagę na rolę ruchu w codziennej aktywności nastolatków, powiedział, że wiele badań przynosi niezbyt miłe wiadomości na temat nadwagi i otyłości wśród młodzieży szkolnej.

wfnastoproc18 25Codzienne, kilkugodzinne przesiadywanie przed telewizorem, komputerem, powoduje zalążki nie tylko otyłości, ale i takich chorób jak na przykład cukrzyca, choroby serca, czy układu krążenia - mówi Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert, który przestrzega przez zaniedbaniami kondycji, tuszy. - łatwo jest przytyć - .poradzić sobie z nadwagą już nie tak prosto. To ogromny wysiłek, lepiej więc zawczasu zadbać o zdrowie.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak istotny dla naszego zdrowia jest ruch, fizyczna aktywność służąca zachowaniu zarówno dobrej kondycji, masy ciała i równowadze procesów zachodzących w ludzkim organizmie, zwłaszcza w organizmie młodym.

wfnastoproc18 1 2Niestety tryb życia dzisiejszej młodzieży zdecydowanie różni się od trybu życia rodziców nastolatków - konstatuje Pan Mariusz Kowalski Koordynator.

Jeszcze dziesięć, piętnaście i więcej lat temu wolny czas chłopcy spędzali w większości na boiskach, salach gimnastycznych, a dziewczęta na biegach, wycieczkach rowerowych, albo na zwykłej grze w klasy czy zabawie ze skakanką.

Nie ma wątpliwości, że komputer, czy telewizja oferują bogatszy bagaż atrakcji, do tego niezwykle pochłaniający czas.
Niestety ekran wciąga tak bardzo, że na rozruszanie mięśni nie ma specjalnie dużo czasu.

wfnastoproc18 56Szkoły, które podjęły się rywalizacji zyskały popularność, ale i nagrody, i motywację do dalszego aktywnego zachęcania młodzieży do ruchu wszelkiego rodzaju.
Ale akcja prowadzona przez kilka lat rozwija się i nie tylko sport, ale i inne walory, talenty uczniów są przedmiotem rywalizacji. Są to plastyka i literatura.
W tym roku zorganizowano konkurs na rysunek pod hasłem "Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego" oraz na pracę literacką - "Mój ulubiony nauczyciel wychowania fizycznego".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gali WF na 100 % 2018 - W GALERII.

A poniżej wyniki akcji 2017 / 2018

Laureaci V edycji Programu "WF na 100%":

  1. Szkoła Podstawowa nr 19,
  2. Szkoła Podstawowa nr 8,
  3. Szkoła Podstawowa nr 7.

Konkurs literacki "Mój ulubiony nauczyciel wychowania fizycznego"

  1. Kacper Jakubowski SP nr 9,
  2. Norbert Szczerba SP nr 9,
  3. Beata Kuligowska SP nr 8.

Konkurs plastyczny "Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego"

  1. Weronika Biel SP nr 7,
  2. Aleksandra Moskal SP nr 9,
  3. Nikola Jarska SP nr 8.

Wyróżnienia:
Beata Kuligowska SP nr 8
Maria Frysztacka SP nr 7
Katarzyna Bochenek SP nr 8
Patryk Goc SP nr 7

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us