Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2573
Menu

Dzień Strażaka w jednostce OSP Osiedle Stałe

  • Autor 

 

strazacyjaworznom190518 8W sobotę, 19 maja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym została odprawiona uroczysta msza święta w intencji strażaków oraz ich rodzin, wpisana w coroczne obchody Dnia Strażaka.

Wprawdzie dzień strażaka przypada na 4 maja, ale uroczystości na różnych szczeblach strażackiej braci jest tak dużo, ze odbywają się one sukcesywnie w różnych terminach w różnych jednostkach.

Msza Święta został odprawiona w obecności figury świętego Floriana, która na co dzień zdobi lokal jednostki przy ulicy Wojska Polskiego.

 

strazacyjaworznom190518 1Msza była również początkiem ważnego w życiu jednostki wydarzenia, czyli ślubowania nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W Jaworznie takie uroczystości są wyjątkowo doniosłe. Uczestniczy w nich bowiem Pan Janusz Skulich oficer Państwowej Straży Pożarnej w stopniu nadbrygadiera, były Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Składanie ślubowania w obecności tak wyjątkowej osobistości to chwila warta zapamiętania na całe życie.

Życzymy zarówno długoletnim, jak i nowym strażakom jak najmniej koniecznych interwencji związanych z pożarami, a jak najwięcej radości z pracy dla jednostki, dzielnicy i miasta.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us