Menu
reklama

Witajcie w naszej bajce - śpiewali nauczyciele - aktorzy dla dzieci

  • Autor 

gnigodnosci2dz 2018 122Bajki wpadły do jednej książeczki, pomieszały się, ich bohaterowie znaleźli się w zupełnie nieznanych im miejscach i wyniknął z tego niezły ambaras.

Czerwony kapturek i krasnoludki, Jaś i Małgosia i groźny wilk, do tego czarownica, i mnóstwo zabawy i nieoczekiwanych sytuacji, ale i dużo strachu, który na koniec rozwiał się, a wszystko dobrze się skończyło.

Taką wspaniałą bajkę zobaczyły dzieci na scenie MDK w trakcie drugiego dnia Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Inscenizację przygotowali i przedstawili wyłącznie nauczyciele i wychowawczy jaworznickich placówek mających w zadaniach integrację dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. To było wielkie przeżycie dla milusińskich, zobaczyć swoich wspaniałych opiekunów, jako doskonałych aktorów, na scenie. Gra wręcz brawurowa, a ponieważ publiczność dziecięca jest najbardziej wymagającą i surową publicznością nie było miejsca na prowizorkę, na improwizację. Postacie były autentyczne, a gra aktorska szczera, bez cienia zawstydzenia, czy zakłopotania. Brawo Państwo nauczyciele, wychowawcy.

Zanim jednak bajka bajek zagościła na scenie, musiało dojść do wielkiego nagradzania dzieci w konkursach, jakie zostały zorganizowane dla nich.

Zapraszamy do jak zwykle u nas - barwnej, radosnej galerii zdjęć z drugiego, bajkowego, jaworznickiego dnia Godności.

gnigodnosci2dz 2018 42Nagrody wręczali zacni Goście: Pan Poseł na Sejm, Dariusz Starzycki, Pani Maria "Małgosia" Materla - Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie - tak została przedstawiona bowiem prowadzącej Pani z powodu mnóstwa bajek wszystkie imiona zaczęły się wymykać spod kontroli, zastępować, dokazywać.


Na szczęście było to tylko bajkowe zamieszania, które szybko minęło.
Nagrody wręczały również Pani Aneta Hartman dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 12 oraz Pani Wiesława Szadkowska - Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która to komisja ufundowała specjalne nagrody.
gnigodnosci2dz 2018 114

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us