Menu

Jarmark Wielkanocny na Rynku - w tym roku w chłodzie, ale ogrzany sercami

  • Autor 

jarmwielk15 1 CustomOd wielu dni w jaworznickich jednostkach miejskich - szkołach, warsztatach terapii zajęciowej, świetlicach i jednostkach kultury trwały przygotowania do corocznego tradycyjnego Jarmarku Wielkanocnego, który w tym roku odbył się na rynku w sobotę, 28 marca, czyli na tydzień przed świętami.

Wiele szkół,. placówek przygotowało naprawdę świąteczną atmosferę, podkreślaną uśmiechem, życzliwością i wspaniałymi ozdobami świątecznymi przygotowanymi jak tradycja nakazuje. A więc baranki, zajączki, pisanki, palmy wielkanocne, stroiki, ale i coś do zjedzenia, co w tym roku szczególnie się przydało odwiedzającym rynek bo temperatura otoczenia wcale nie dała poznać, że mamy do czynienia z wiosną, Z drugiej strony przecież to dopiero koniec marca, a więc i śniegu można się było w tej dacie spodziewać.

Na szczęście żaden opad nie zakłócił przebiegu kilkugodzinnej imprezy, stąd wiele osób wróciło do domu z pięknymi rekwizytami.
Pamiętajmy jednak, że lada chwila rozpocznie się wielki tydzień i warto byłoby go uszanować godnym zachowaniem, postem, a przynajmniej wstrzemięźliwością wobec obżarstwa, nie mówiąc już o alkoholu, albo innych używkach.
Przedświąteczny tydzień warto spędzić w spokoju z dala od kłótni i uprzedzeń.
Zapraszamy na spojrzenie na jarmark przez pryzmat zdjęć i krótkiego filmu, na którym Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek z optymizmem wypowiada się na temat przygotowanych atrakcji.

Zapraszamy do oberzenia zdjęć Emilii oraz Kamila Wędzichy -> https://www.facebook.com/onionphoto?__mref=message_bubble.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us