Menu

"Święto Rodziny" pierwszy dzień za nami

  • Autor 

swietorodziny2018ds 187Wielkie tłumy, podążały do Parku Podłęże już przed godziną 16, gdzie przygotowano atrakcje związane ze świętem Rodziny zorganizowanym w Jaworznie już po raz trzeci.

I rzeczywiście były to całe rodziny, mamusie, tatusiowie i pociechy, które czekały na coś dla nich.

Atrakcje jednak nie były wyłączenie zabawą, a posiadały w sobie wiele z edukacji, związanej przede wszystkim związanej ze zdrowiem i bezpieczeństwem, profilaktyką, ale i dotyczącej naszego miasta i jego oferty dla mieszkańców.


swietorodziny2018ds 80O tym opowiedzieli podczas otwarcia Święta inicjatorzy i organizatorzy: Prezydent, Pan Paweł Silbert, Jego zastępca, Pani Monika Bryl i Pan Dariusz Starzycki, Poseł na Sejm RP.

Wiadomością dnia była informacja o kolejnym dofinansowaniu do jaworznickich żłobków, jakie pojawi się w tym i przyszłym roku. To doskonała wiadomość dla wielu mam, które chciałyby iść do pracy po okresie wczesnego niemowlęctwa swojej pociechy.

Prezydent. Mamy już 1,2 miliona złotych na 30 miejsc, a teraz został złożony kolejny wniosek na 70 miejsc na Podłężu.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA ŚWIĘTA RODZINY

swietorodziny2018ds 109Pani Prezydent zaprosiła dzieci i rodziców do pomysłowego gestu, jakim było posadzenie kwiatów w formie napisu RODZINA, który znalazł się u wejścia do parku Podłęże.

To była gratka głownie dla dzieci, które w towarzystwie władz miasta mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami ogrodniczymi.

Wyjątkową pomysłowością wykazał się prezydent, który mimo że nie ma dziś do czynienia z kilkulatkami, doskonale dogadywał się z milusińskimi, a one wyrywały się do współpracy przy sadzeniu - oczywiście w tym wypadku bardziej chłopcy.

Kliknij >>TUTAJ<< aby zobaczyć
zdjęcie całej publiczności


Podobnie było w wypadku Pana Posła Starzyckiego. Dziewczynki natomiast oblegały Panią Prezydent Monikę Bryl.
Po kilkunastu minutach wszystkie kwiaty zostały posadzone na na pamiątkę zrobiliśmy zdjęcie.

 

swietorodziny2018ds 14Wokół placu przygotowanego na przyjęcie szanownych gości jaworznian, a właściwie gospodarzy własnego miasta, czekała policja z informacjami o tym jak należy zadbać o siebie.

Wyjątkową atrakcją był potężny, biały posiadający zapewne wiele dziesiątek koni mechanicznych motycykl Yamaha, który prezentował z nieukrywaną dumą Oficer Prasowy, nadkomisarz Tomasz Obarski.

Wokół placu swoje stoiska rozstawiły jednostki miejskie, których pracownicy zorganizowali konkursy, zabawy, w których można było wygrać miłe nagrody.
swietorodziny2018ds 5Ogromnym zainteresowaniem cieszył się stolik Zespołu Lecznictwa Otwartego, przy którym Panie Pielęgniarki prezentowały sposoby pozbywania się z powierzchni naszego ciała, obcych, czyli kleszczy.

Specjalne urządzenia, najlepiej i najbezpieczniej usuwające te potwory były do wygrania w konkursach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oferowało w panującym gorącym słońcu, naszą, jaworznicką prawdziwie czystą i zdrową wodę, z pewnością lepszą i bogatszą w pożądane składniki niż butelkowe "niewiadomoco" sprzedawane w sklepach.

swietorodziny2018ds 166Wielkim powodzeniem cieszyły się edukacyjne zabawy zorganizowane przez uśmiechnięte Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej, a dla pragnących bardziej fizycznego, niż umysłowego wysiłku, był ogromny tor przeszkód.

Na scenie występowały dzieci z jaworznickich przedszkoli.

Później odbyło się wręczenie nagród, które wręczała Pani Monika Bryl, a na sam koniec trzygodzinnej zabawy wystąpił zespół Baciary, pochodzący pół na pół z Zębu i Poronina, który w niesłychanie żywiołowy sposób rozruszał jaworznian spragnionych takiej właśnie muzyki - mocnej, żywiołowej, góralskiej z domieszką popu i rock and rolla.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA ŚWIĘTA RODZINY

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us