Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2573
Menu

Doroczne święto Strażaków

  • Autor 

dzienstrazaka2018 5Wśród dźwięków hymnu Państwowego orkiestry Tauron Wytwarzanie, rozpoczęło się w Jednostce Państwowej Straży pożarnej świętowanie Dnia Strażaka.

To najważniejsze święto tej formacji mundurowej, podczas której dokonuje się podsumowań ubiegłego okresu działalności, nadaje odznaczenia Państwowe i branżowe, oraz wspólnie czci się dokonania, alei pamięć tych, którzy w służbie dodali zdrowie i życie.

Na zaproszenie Komendanta PSP w Jaworznie, bryg. Dariusza Kleszcza na uroczystą zmianę służb przybyli Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert wraz z zastępcami Panią Moniką Bryl i Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, Wicewojewoda Śląski Pan Mariusz Trepka oraz Śląski Komendant Wojewódzki PSP Pa Jacek Kleszczewski. W imieniu Posła na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego przybył Dyrektor Biura Poselskiego Pan Maciej Stanek.

dzienstrazaka2018 48Z ramienia Rady Miejskiej udział wziął Pan Wiesław Więckowski - przewodniczący RM oraz radni i szefowie wydziałów Urzędu Miejskiego oraz jednostek organizacyjnych i osoby wspierające formację.

Zaproszeni goście gratulowali osiągnięć, sukcesów, awansów oraz dobrych akcji ratowniczych oraz tych, które wspomagają działalność miasta, miejskich instytucji i przyczyniają się do pomyślności mieszkańców.

Wyróżnieni strażacy przyjęli odznaczenia przyznane przez różne szczeble strażackiej hierarchii, a po zakończonej uroczystości wszyscy zostali uraczeni wyśmienitą strażacką grochówką.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us