Menu
reklama

Danny Bryant - moc muzyki z wysp

  • Autor 

dannybryanta1Niedzielny wieczór gościom Jazz Clubu upłynął pod znakiem bluesowo - rockowych brzmień w wykonaniu Dannego Bryanta - światowej klasy muzyka, wraz z zespołem.
Koncert w dwóch setach obfitował w masę doskonałych utworów, pełnych gitarowych riffów i świetnego wokalu angielskiego muzyka.
Trio koncertuje w Polsce z okazji wydanego w kwietniu albumu "Revelation", który tego wieczoru z pewnością przypadł do gustu jaworznickiej publiczności.
W Jazz Clubie - jak zwykle zresztą przy okazji takich koncertów - tłumy miłośników porządnego grania. Było głośno, gitarowo, bluesowo. Danny Bryant podróżuje wraz zespołem po śląsku, i dzięki temu niedaleko mu było do nas, do Jaworzna.


To angielski gitarzysta bluesowy i piosenkarz i autor tekstów. [1] Urodził się i dorastał w Royston, Hertfordshire w Anglii. W wieku 15 lat zaczął grać na gitarze i został profesjonalnym gitarzystą w wieku 18 lat. Od tego czasu koncertował na całym świecie i pojawił się na rachunkach wraz z wieloma znanymi artystami, takimi jak Buddy Guy, Carlos Santana, Joe Cocker i Mick Taylor.
W Dyskografii ma ponad 10 albumów w tym ostatni - Objawienie - jeszcze świeży, ciepły z 2018 roku.

Czekamy na kolejne takie koncerty.


dannybryantUrodzony w 1980 roku w Hertfordshire w Anglii Danny Bryant zajmuje się profesjonalnie muzyką od 18 roku życia. Grywał na tych samych scenach, co Buddy Guy, Carlos Santana, Mick Taylor i Joe Cocker. Od 2011 roku jest związany z niemiecką wytwórnią Jazzhaus Records, dla której w 2013 roku wydał podwójny album CD/DVD ?Night Life ? Live in Holland?. Wydany we wrześniu 2014 roku album ?Temperature Rising?, był jedną z najczęściej ściąganych z sieci bluesowych produkcji tego roku. Podczas trasy promującej krążek, Bryant zmuszony był udać się na pięciotygodniowe tournee po Stanach Zjednoczonych, w charakterze zastępcy ? lidera zespołu Walter?a Trout?a, który dochodził do siebie po przeszczepie wątroby. Do studia powrócił w sierpniu 2015, by jak to określił zarejestrować album, który chciał stworzyć odkąd skończył 15 lat. Cel był prosty ? wynająć świetne studio, pozyskać świetnych muzyków i nagrać na tzw. setkę rockowego killera z obciążoną bluesowym ładunkiem gitarą. Powstała płyta ?Blood Money?, zarejestrowana z gościnnym udziałem Waltera Trouta i Berniego Marsdena, ukazała się 29 stycznia 2016 roku. Prawie rok później artysta zarejestrował płytę, która była spełnieniem jego dziecięcych marzeń ? koncertowe nagranie z towarzyszeniem dziewięcioosobowego big bandu. Podwójny album ?BIG Live in Europe?, który ukazał się w lipcu 2017, zawiera największe przeboje z jego trzech ostatnich studyjnych płyt, przearanżowane pod kątem maksymalnego wykorzystania nowego, wzbogaconego instrumentarium. Bryant kontynuuje współpracę koncertową z big bandem, który okazjonalnie wzbogaca tradycyjną formułę jego trio (co również będzie miało miejsce podczas wybranych koncertów polskiej trasy w maju 2018). Na 20 kwietnia 2018 zaplanowano premierę najnowszego studyjnego wydawnictwa zatytułowanego ?Revelation? (poniżej klip wideo z singlem Sister Decline zapowiadającym płytę). Z tej okazji pojawienia się nowej płyty, artysta będzie koncertować w Polsce w maju i czerwcu tego roku, szczegółowa rozpiska trasy już wkrótce.
?[Danny Bryant to] Fanstastyczny gitarzysta, który, biorąc Fendera Stratocastera w swoje ręce, sprawia, że ten intrument naprawdę śpiewa? Joe Bonamassa
?To, co go wyróżnia, to pasja i uczucie. Gra Danny?ego porywa intensywnością i pośpiechem.? Walter Trout
Danny Bryant ? gitara, śpiew
Alex Philipps ? bas
Dave Raeburn ? perkusja

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us