Menu

Niedzielny koncert akordeonowy - Marian Głuch

  • Autor 

marian głuch 17Nieprzeciętnie skromny człowiek, który swoja pasję i talent określa mianem, takiego tam muzykowania, zawsze kiedy go o to zapytać, spuszcza wzrok w dół i zawstydzony prosi, aby nie przesadzać.

taki był zawsze i jest Marian Głuch, muzyk, którego najczęściej mogli jaworznianie zobaczyć wraz z zespołem GalHan, w którym grał zarówno na elektronicznych instrumentach klawiszowych jak i na akordeonie.

Dziś, w niedzielę 6 maja zaprezentował się w poranku muzycznym w Teatrze Sztuk podczas godzinnego koncertu.


marian głuch 12To był koncert akordeonowy, ale instrumenty, na których grał, to coś więcej niż zwykłe harmonie. To już wyższa szkoła jazdy. Jeden z nich bardziej tradycyjny, ale z domieszką elektroniki, natomiast drugi to po prostu cała orkiestra, która podłączona do innych urządzeń potrafi wygenerować tak niezwykłe dźwięki, że aż trudno uwierzyć, że na scenie jest cały czas jeden i ten sam muzyk.
Oczywiście oprócz Mariana Głucha na scenie wystąpiła jak zwykle, wspomniana na początku Jego skromność i szacunek do widza, do publiczności, niezwykła sympatia emanująca z muzyki.
A przedpołudniowa publiczność mogła usłyszeć tak znane kompozycje jak Besame Mucho, La foule, Autum Leaves, Jealousy, czy polskie piękne standardy - Jej portret, Wakacje z blondynką.
 My zapraszamy do posłuchania uroczej francuskiej melodii - Pod dachami Paryża.


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us