Menu

Kanalizacja zgodnie z planem

  • Autor  Wodociągi Jaworzno

 

2017 14 06 Wodociagi Jaworzno Byczyna Rewolucjonistow ZAWA8760 NiestandardowyNiebawem mieszkańcy osiedla Byczyna będą korzystać z kanalizacji miejskiej.
Prace są w toku, co jest odczuwalne poprzez czasowe ograniczenia w ruchu, objazdy
i dźwięki koparek. Jednak niebawem to się zmieni. Tam, gdzie rury sanitarne zostały już zakopane, ruszają stopniowe odtworzenia nawierzchni.

W Byczynie ułożonych zostało już ponad 30 kilometrów kanalizacji oraz 19 km sieci wodociągowej. Jest to łączna suma wykonanych prac dwóch firm pracujących przy tym kontrakcie ? firmy Omega i firmy Wolimex. Planowo do listopada 2018 prace mają zostać zakończone. Wodociągi, jako główny inwestor liczą, że do tego czasu w Byczynie nastanie budowlana cisza, drogi zostaną odtworzone a zakopane pod ziemią rury kanalizacyjne gotowe do przyjęcia i odprowadzania ścieków z prywatnych posesji wprost do oczyszczalni.

Obecnie, ostatnie prace kanalizacyjne przez firmę Wolimex prowadzone są na ulicy Gwardzistów. Na pozostałych ulicach zostały one praktycznie zakończenie. W maju pracownicy firmy ulice, które znajdują się w rejonie Gwardzistów, będą przepinać na nową sieć wodociągową. Natomiast od czerwca
w planach wykonawcy są prace odtworzeniowej renowacyjne nawierzchni, czyli układanie naruszonej kostki, czy też
rozcielanie asfaltu. Natomiast po drugiej stronie, jeśli chodzi o pracę firmy Omega,
to udało się już otworzyć nawierzchnię m.in. na ulicy
Abstorskich, Rewolucjonistów i Rapackiego
i przywrócić kursowanie autobusów
PKM. Same prace instalacyjne prowadzone są w ulicy Korczyńskiego i Pszenicznej. Firma Omega również stopniowo szykuje się do prac odtworzeniowych- tłumaczy rzecznik jaworznickich wodociągów Sławomir Grucel.

W związku z powyższym poruszając się po wspomnianych ulicach, wciąż należy stosować się do obecnie panujących warunków i obowiązującego oznakowania pionowego. Inwestycja w Byczynie jest historycznym i ważnym zadaniem. Konsekwentnie zaplanowanych i realizowanym. Dla 3500 mieszkańców powstaje tu ponad 35 km kanalizacji oraz nowa sieć wodociągowa. Jednym słowem zapowiadana niespełna 3 lata temu przez wodociągi i władze miasta inwestycja doszła do skutku.
Nie jest ona przysłowiowymi ?gruszkami na wierzbie?, czy też obietnicami składanymi bez pokrycia.
W 2010 rozpoczęliśmy pierwsze zadania kanalizacyjne w dzielnicy Pieczyska, następnie w Górze Piasku, Ciężkowicach, Długoszynie, a potem w osiedlu Bory i Warpie. Kończymy kanalizację w os. Jeleń Łęg. Projektujemy kanalizację dla Dąbrowy Narodowej. Nasze plany są takie, aby dostępem do kanalizacji objąć wszystkie dzielnice Jaworzna. Mamy już koncepcję, a niebawem i projekt skanalizowania następnych osiedli takich jak Cezarówka Dolna, Górna, Wilkoszyn czy też Jeziorki. Wiemy, że i tam kanalizacja jest potrzebna i mocno oczekiwana przez mieszkańców ? dodaje Grucel.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us