Menu
reklama

Olimpiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo

  • Autor 

olimpiada niepelnosprawnych jaworzno 270418 61Po raz pierwszy w Jaworznie osoby niepełnosprawne ruchowo miały swoje wielkie sportowe święto, które zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 7. Pierwsza Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo odbyła się w hali sportowej na Osiedlu Stałym w piątek, 27 kwietnia.

Kilka godzin spędzonych wśród osób, które mają trudniej zorganizować swoje życie z powodu różnych dysfunkcji uświadomiło, że to nie tak, jak być może myślimy. To nie tak, że osoby te nie umieją sobie tego życia i codzienności zorganizować. Wręcz przeciwnie. Wielka siła do pokonywania trudności, nieprzeciętna inteligencja, której często pozazdrościliby całkiem zdrowi, oraz radość życia i pokonywania trudności robią ogromne wrażenie.olimpiada niepelnosprawnych jaworzno 270418 b 49Doskonale o tym wie Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, który przez ponad 20 lat pracował jako nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jaworznie-Szczakowej.

Stąd problemy i specyfika pracy z niepełnosprawnymi jest mu doskonale znana.


Jak mówi, nie ma osób, dla których nie byłoby miejsca we współczesnej rzeczywistości, w społeczności.

Znając możliwości tych, którym trudniej się poruszać, którzy być może nie potrafią zapiąć koszuli, albo zawiązać sznurowadła, trzeba pamiętać ze te właśnie osoby przejawiają nieprzeciętną inteligencję, wielki pęd do wiedzy, do nauki, i wreszcie do pomagania innym, bo znają świetnie potrzeby takich, jak oni sami.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII

olimpiada niepelnosprawnych jaworzno 270418 127Współpracę osób niepełnosprawnych było widać na każdym kroku na olimpiadzie.

Pomagają sobie, wspierają się, kibicują  wspólnie przeżywają radość zwycięstwa i smutek porażki. Ale porażka u nich nie stanowi żadnej stresującej sytuacji, wręcz przeciwnie, jest wyzwaniem do jeszcze większej pracy, do treningu, do przełamywania barier.

Otwarcia olimpiady dokonała Pani Dyrektor Sp 7, a krótki artystyczny akcent zaprezentowały gimnastyczki oraz para, która wykonała układ taneczny na wózku.

Wielkie emocje wzbudziło zapalanie znicza olimpijskiego przez delegację zawodników

I rozpoczęła się walka o laury.
Dziewięć konkurencji przez które przebrnęli zawodnicy wymagało sporej koncentracji, siły, skupienia i precyzji. Boccia, strzały do bramki, slalom na wózkach, rzutu do celu - dzieci i młodzież były w swoim żywiole.

olimpiada niepelnosprawnych jaworzno 270418 19W organizację i patronat zaangażowało się wiele osób, a wśród nich poseł na Sejm Rp, Pan Dariusz Starzycki, Radna Sejmiku Śląskiego, Pani Maria Materla, Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej, Pani Ewa Zuber i Pani Anna Lichota, radni Mariusz Kowalski i Nikodem Motyka, dyrektor biura Poselskiego, Pan Maciej Stanek, przewodniczący nauczycielskiej Solidarności Pan Maciej Brül.


Mamy dla naszych czytelników, ale przede wszystkim dla uczestników wiele wspomnieniowych zdjęć w Galerii.
Zapraszamy do obejrzenia i do zauważenia, jak wielkie znaczenie w naszej rzeczywistości ma fakt, że mamy komu pomagać, że mamy kogo wspierać. Zauważmy radość na twarzach dzieci, które mimo niesprawności są jedną z największych wartości, jakie mamy wśród nas.
Bądźmy z nimi, wspierajmy je, bo to nasza powinność, nasz obowiązek.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us