Menu
...
reklama

Ostatnia taka biesiada w Klubie Relax

  • Autor 

biesiada ludowa jaworzno 180418 30Tę biesiadę zapamiętają jej uczestnicy długo. Bo była to biesiada szczególna, trochę, mimo swego radosnego wiosennego charakteru, smutna.

Z Klubu Relax Odchodzi Pani Grażyna Kieszek, wieloletni kierownik tej placówki.

Pani Grażyna to niezwykle skromna, wrażliwa, zawsze uśmiechnięta,osoba, która tworzyła klimat tego miejsca, be której teraz trudno będzie wyobrazić sobie wizyty tutaj, choć Relax będzie funkcjonował dalej.

Na samym początku biesiady podziękowania złożył Pani Grażynie Pan Tadeusz Brzóska Prezes Miejskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Jaworznie.biesiada ludowa jaworzno 180418 15Wszyscy odśpiewali sto lat i posypały się zewsząd najserdeczniejsze życzenia i gratulacje.

Bardzo miło, bardzo uroczyście, bardzo rodzinnie i wspomnieniowo brzmiały rozmowy podczas tego popołudnia, nacechowane jednak przekonaniem, że Panią Grażynę często tu będziemy widzieć jako gościa i osobę, którą każdy będzie wspominał i witał z radością.

A my przypomnijmy niedawny wernisaż wystawy prac malarskich Pani Grażyny i jej taty, który odbył się w lutym w Domu Kultury w Szczakowej.


biesiada ludowa jaworzno 180418 13I wracamy do biesiady, w której uczestniczył Pan Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Jaworzna, oraz wiele osób związanych z jaworznicką "ludowością", a  wystąpiło 9 folklorystycznych zespołów jaworznickich: Jaworznianki, Jelenianki, Byczynianki, Dobrzanki, Borowiacy, Dąbrowianki, Szczakowianki, Ciężkowianki i Jeziorczanki.

Tym razem każdy z zespołów przygotował po cztery piosenki, toteż cała impreza trwała długo, ale pozwoliła zapoznać się zarówno z nowymi dokonaniami grup, jak i wspomnieć starsze utwory.

Cieszy fakt, że coraz częściej wraz zespołami wychodzą na scenę dzieci, które poznają tradycje, które dzięki temu nie zaginą, a będą cieszyć kolejne pokolenia.
Imprezę prowadziła niezawodna Pani Ania Jachymczyk, ubarwiając swoimi wybornymi dowcipami przerywniki pomiędzy występami. Doskonałe wypieki na stołach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkich fragmentów wykonywanych piosenek. A na koniec filmu dwie "męskie nispodzianki".

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us