Menu

Wybieramy najciekawsze masaże

  • Autor  Promocja

massage 2717431 640Możemy wyróżnić masaże relaksacyjne oraz zdrowotne, jednak niezależnie od tego, w jakim celu poddajemy się masażom, wszystkie są niezwykle przyjemnie. Ofertę masaży możemy znaleźć w profesjonalnych centrach masaży lub w znacznej większości ośrodków SPA.
Na przestrzeni lat możemy jednak zauważyć niknącą popularność tradycyjnych masaży. Na ich miejsce wchodzić zaczynają nowoczesne masaże, w tym m.in. masaże ciepłymi kamieniami, ziołowymi stemplami, masaże świecą czy nawet czekoladą.
A jaki masaż byłby idealny dla Ciebie?

 

Masaż stemplami ziołowymi

Ta technika masażu praktykowana jest od ponad 400 lat, a jej początki miały miejsce w Tajlandii. Do masażu przy pomocy ziołowych stempli używa się mieszanki ziół zawiniętej w specjalny, bawełniany materiał. W środku najczęściej znaleźć możemy kurkumę, zawierającą kurkuminę, która działa przeciwutleniająco; trawę cytrynową, która pobudza i rozgrzewa nasz organizm oraz krążenie; kamforę, która ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz często używana jest również podczas aromaterapii. Woreczek, w którym znajdują się zioła, podgrzewany jest w oleju w celu uzyskania przyjemniejszego zapachu (np. w oleju winogronowym). Kiedy woreczek jest już gotowy wpierw wykonywany jest tradycyjny masaż tajski na rozluźnienie mięśni i stawów a następnie woreczkiem uciska się delikatnie na ciało.

Masaż stemplami ziołowymi to świetne rozwiązanie dla osób, które skarżą się na bóle mięśni i częste skurczami oraz dla osób pracujących w siedzącej pozycji. Masaż stemplami ziołowymi może pomóc również osobom, które cierpią na chroniczne zmęczenie lub są zestresowane. Masaż ma również pozytywny wpływ na przemianę materii, wpływa na cellulit oraz spadek wagi.

Masaż ciepłymi kamieniami

Masaż ciepłymi kamieniami znany był już w starożytności. Jest to masaż zaliczany do leczniczych, który, według niektórych opinii i badań, może mieć nawet lepsze efekty niż akupunktura. To proste do wytłumaczenia. Najpierw musimy zdać sobie sprawę z tego, że w naszym ciele znajduje się wiele ośrodków energii, czyli czakr. Wykonując masaż kamieniami punktów energetycznych, czyli właśnie wspomnianych czakr oraz ścieżek ich przepływu umożliwia lepszy przepływ energii oraz dodatkowo pobudza do krążenia limfy oraz krew w naszym organizmie. Przy pomocy ciepłych kamieni masowane są miejsca wzdłuż mózgu i kręgosłupa. W odpowiednio dobranych punktach kładzie się ciepłe kamienie, a następnie przesuwa się je w odpowiednim kierunku. Do masażu wykorzystywane są kamienie bazaltowe (czarne) oraz marmurowe (białe).

Zadanie masażu przy pomocą ciepłych kamieni to przede wszystkim relaks. Polecany jest dla osób zestresowanych, cierpiących na chroniczne zmęczenia oraz spadki energii czy odporności. Dodatkowo masaż ten może mieć pozytywny wpływ na przemianę materii.

Kiedy natomiast kamienie są zimne lub specjalnie ochłodzone można je wykorzystać do okładów w miejscu kontuzji czy po prostu opuchniętych miejsc na przykład worków pod oczami.

Masaż świecą

Masaż świecą to doskonałe połączenie masażu leczniczego z aromaterapią. Nie trzeba obawiać się gorącego wosku - w specjalistycznych gabinetach masażu można mieć pewność, że zostanie on wykonany poprawnie i nie spowoduje uszczerbku na naszym zdrowiu. Do masażu używane są specjalne świece, które dają ciepły, aromatyczny wosk. W trakcie masażu świecę gasi się i zapala, przez co wosk nie jest bardzo gorący, a jedynie ciepły. Taki wosk rozluźnia ciało i mięśnie, a do tego przepięknie pachnie, dając ukojenie nie tylko ciału ale również i duszy. W trakcie masażu ciało jest też nawilżone, miękkie, a skóra bardziej elastyczna. Masaż świecą doskonale sprawdzi się u osób, które skarżą się na bolące mięśnie i życie w stresie.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA.
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us