Menu

W ósmą rocznicę największej powojennej tragedii w Polsce - wspominamy

  • Autor 

To już 10 lat od największej tragedii w powojennej Polsce. Dziś, w wielki piątek, w czasie, kiedy świat opanowała epidemia, nie będzie wielkiego marszu, nie będzie spontanicznego upamiętnienia ofiar katastrofy.

Triduum Paschalne na pewno jednak sprzyja rozważaniom, wspomnieniom i refleksjom dotyczącym nie tylko tej jednej tragedii, ale całemu naszemu ziemskiemu wędrowaniu. Wspomnijmy więc jak to jaworznianie uczestniczyli w 96 miesięcznicy, w ósmą rocznicę katastrofy, w której zginął Prezydent RP ś.p Lech Kaczyński z małżonką wśród 96 osób - elity intelektualnej i politycznej naszego kraju.

 

smolensk8rocznica 2Jaworznianin, Pan Wiceadmirał Andrzej Karweta, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, upamiętniony na obchodach rocznicy tego wydarzenia, w tym na pomniku "W hołdzie ofiarom..."

W uroczystościach ósmej rocznicy tej ogromnej tragedii dotykającej cały naród polski wzięła udział liczna reprezentacja z Jaworzna.

Jaworznianie uczestniczyli w odsłonięciu pomnika ofiar na Placu Piłsudskiego.  To pomnik pamięci, godności, wierności - powiedział Jarosław Kaczyński Prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Po wzniosłej uroczystości na którą zaprosił Pan Poseł Dariusz Starzycki oraz jaworznicki Klub Gazety Polskiej, jaworznianie wzięli udział w mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w przemarszu pod Pałac Prezydencki oraz tamże wysłuchali okolicznościowych przemówień, między innymi Prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Obszerna relacja i fotorelacja już wkrótce na łamach naszego portalu.

smolensk8rocznica 1smolensk8rocznica 3smolensk8rocznica 4smolensk8rocznica 5smolensk8rocznica 6

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us