Menu
reklama

Jestem bezpieczny i potrafię pomóc - Warsztaty dla dzieci z Jelenia

  • Autor 

park120418g 29Jestem bezpieczny i potrafię pomóc - pod takim hasłem odbywały się dzisiaj w Domu Kultury w Jeleniu zajęcia edukacyjne prowadzone przez Profilaktyka Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie mł. asp. Monikę Śliwińską.

Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, dowiedziały się również jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznały również działanie AED - automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

W trakcie warsztatów z dziećmi i młodzieżą spotkał się prezydent Paweł Silbert, a także radni Rady Miejskiej - Anna Lichota i Janusz Papuga.

 

park120418g 24Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się m.in. o tym jak ważne jest noszenie odblasków. Pamiętajmy, że kiedy dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia. Dlatego podczas prelekcji mł. asp. Monika Śliwińska przypominała, aby nosić odblaski w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. To nie tylko wymóg przepisów prawa, ale przejaw troski o własne bezpieczeństwo.

Na miejscu byli także przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, którzy uczyli dzieci i młodzież zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami wydarzenia są Komenda Miejska Policji w Jaworznie oraz "Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us