Menu
...
reklama

Jaworzno i jego mieszkańcy bez dodatkowych opłat za podłączenie.

 

bezoplat18Wobec krążących informacji i opinii w sprawie pobierania przez gminy dodatkowych należności za przyłączenie mieszkańców do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, Prokuratura Krajowa jednoznacznie stwierdza nieważność wszelkich uchwał wprowadzających obowiązek ponoszenia tego typu opłaty. Tym samym pragniemy jeszcze raz poinformować, iż ww. opłaty, na terenie Jaworzna nigdy przez Wodociągi Jaworzno sp. z o. o. nie były pobierane.

Zgodnie z prawem (ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.art. 15 ust. 2), mieszkańcy ponosili i ponoszą tylko koszty związane z budową przyłączy (materiał, robocizna, odtworzenia itp.). W przypadku budowy przyłączy kanalizacyjnych mieszkańcy mogli oraz wciąż mogą starać się o dotację z gminy. Jest to jednorazowa dotacja w wysokości 50%, jednak nie więcej niż 2 tys. zł.

Skomentuj

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz. Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Nie będą publikowane:
- Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp.
- Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji.
- Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us