Menu
reklama
reklama
reklama

Światowy Dzień Wody w Jaworznickich Wodociągach

Światowy Dzień Wody w wodociągach

 

dzwody18a 122 marca przypada Światowy Dzień Wody. Jest on obchodzony od 1993 roku. Dzień ten został uchwalony w celu uświadomienia, jak wielką rolę w życiu człowieka i środowiska naturalnego odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Z tej okazji jaworznickie wodociągi już po raz dziesiąty zorganizowały swój Dzień Otwarty. Impreza miała miejsce 17 marca na firmowych i zupełnie odnowionych obiektach.

Program imprezy niezmienny, ale cieszący się sporym zainteresowaniem. Miejsca na wycieczkę, prezentującą obieg wody w przyrodzie, każdego roku szybko się rozchodzą. Oznacza to, że impreza przypadła do gustu mieszkańcom i na stałe wpisała się w imprezowy kalendarz Jaworzna. Jedynie pogada stała się loterią i zupełnie zaskoczyła organizatorów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w 2018 roku w planie zwiedzania wodociągów znalazły się takie obiekty, jak: powierzchniowe ujęcie wody Pitnej Piaskownia wraz z „małżami” i multimedialną ścieżką edukacyjną, baza transportowo – techniczna przy ul. św. Wojciecha 34, laboratorium badań jakościowych wody oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb.
dzwody18a 2Oprócz obiektów zaprezentowane zostało stanowisko dyspozytora spółki oraz nowatorskie urządzenia: „wodoerka” do szybkiego pakowania wody w aseptyczne worki oraz „ozonatorka” służąca do dezynfekcji sieci wodociągowej. Ozonatorka wywarła olbrzymie wrażenie na zwiedzających. Słychać było pochwalne słowa, że firma nie boi się inwestować w tak nowatorskie, wręcz innowacyjne rozwiązania. Natomiast najmłodszych jak zawsze zachwyciły koparki i samochody techniczne.

Na każdym obiekcie i przy każdym urządzeniu obecni byli pracownicy firmy, którzy opowiadali o tajnikach swojej pracy. Stąd pewność, że uczestnicy X Dnia Otwartego jaworznickich Wodociągów, zyskali wiedzę oraz przeświadczenie ile pracy, procedur oraz badań należy wykonać, by zapewnić bezawaryjną dostawę wody do miejskich kranów.

 

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us