Menu

Oświadczenie ZLO ws. przychodni w Jeleniu

  • Autor 

 

 
jlenprzychoZespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie oświadcza, że nie było i nie ma żadnych planów związanych z ograniczaniem pracy, czy też likwidacją przychodni w Jeleniu. ZLO, zgodnie z przyjętą strategią, świadczy usługi medyczne we wszystkich dzielnicach Jaworzna ? w tym w Jeleniu  - i ta strategia nie ulegnie zmianie.
 
Przychodnia w Jeleniu pracuje w trybie planowym, zgodnie z zawartym kontraktem z NFZ. W placówce przyjmowani są pacjenci w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny, pediatra) oraz stomatologii.
 
Apelujemy o nie wprowadzanie pacjentów w błąd i nie wywoływanie wśród nich niepokoju. Wyrażamy również zaniepokojenie i głęboką dezaprobatę wobec wykorzystywania pacjentów do realizacji prywatnych celów politycznych.
Pragniemy również podkreślić, że Zespół Lecznictwa Otwartego realizuje kompleksowe usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz opieki specjalistycznej w ramach 19 poradni. Spółka dysponuje dziesięcioma placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w których usługi świadczy w sumie 36 lekarzy. Przychodnie świadczące usługi w ramach POZ ? obok ZLO Jeleń ? dostępne są w dziewięciu innych lokalizacjach, tj. w ZLO Podłęże, Podwale, Szczakowa, Leopold, Osiedle Stałe, Łubowiec, Ciężkowice, Byczyna, Kościuszko. Taka struktura spółki ? tj. jako sieci poradni w wielu lokalizacjach ? umożliwia jaworznianom ? w tym mieszkańcom Jelenia ? nie tylko dostęp do ponad 100 lekarzy różnych specjalności i 90 pielęgniarek, ale i pozwala na swobodny wybór przychodni, lekarzy prowadzących oraz pozyskanie porady lekarskiej (niezależnie od złożonej deklaracji do lekarza pierwszego kontaktu), dając tym samym pacjentowi np. możliwość wyboru najlepszego terminu i zabezpieczenia opieki zdrowotnej w wypadku niedostępności lekarza w danej lokalizacji.
 
Wybór konkretnej poradni i specjalisty ułatwia nie tylko centralna rejestracja telefoniczna, ale i nowa strona internetowa spółki dostępna pod adresem www.zlo-jaworzno.pl, która umożliwia m.in. e-rejestrację do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Godziny otwarcia poszczególnych poradni i gabinetów oraz listę personelu można sprawdzić na stronie internetowej spółki, poprzez infolinię lub osobiście.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us