Menu

JEDYNA TAKA SZKOŁA W MIEŚCIE!

 • Autor  PROMOCJA

 

 

szkniepublicz18newWiedza-Wychowanie-Wartości

Dlaczego "jedyna szkoła w mieście"? Co ją wyróżnia?

Od pięciu lata działa w Jaworznie jedyna niepubliczna szkoła podstawowa. Tak jak szkoły publiczne realizujemy podstawę programową i zapewniamy dzieciom opiekę na świetlicy do godziny 16.30. Dzieci spędzające czas w szkole do godzin popołudniowych mogą zjeść gorący obiad. Tym co nas wyróżnia jest wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich, a także bogaty wachlarz zajęć - cyklicznie prowadzone zajęcia plastyczne, muzyczne, logopedyczne, przyrodnicze, ekologiczne, origami, robotyka, szachy i sprawności zuchowe. Wszyscy uczniowie mają także dodatkową lekcję języka angielskiego oraz lekcje języka włoskiego lub francuskiego. Nasi uczniowie na terenie szkoły mają także zorganizowane zajęcia z samoobrony, prowadzone przez naszego jaworznickiego mistrza świata p. Tomasza Guję z Jaworznickiej Szkoły Wali Wręcz.

 

skpodst2Ponadto nasi uczniowie uczestniczą regularnie w zajęciach i koncertach muzycznych poza szkołą, m.in. w filharmonii krakowskiej. Biorą udział w warsztatach organizowanych w muzeum i bibliotece miejskiej czy Teatrze Sztuk. Uczestniczą w szkolnych i międzyszkolnych konkursach przedmiotowych i artystycznych, odnosząc pierwsze sukcesy!

Odróżnia nas także kameralny charakter szkoły i familijna atmosfera. W niedużej szkole jest możliwość indywidualnego prowadzenia edukacji każdego ucznia. Zapewnione jest także wysokie bezpieczeństwo uczniów. Rodzice, jeżeli tylko chcą, włączają się do współtworzenia naszej szkoły. To zupełnie inne podejście do edukacji i wychowania, niż w szkole publicznej. Wielu rodziców bardzo to sobie ceni.

Jakie nowości w przyszłym roku szkolnym?

 1. W przyszłym roku planujemy zaproponować naszym uczniom i rodzicom system tutoringu - najkrócej można powiedzieć, że będzie to indywidualna forma planowania i analizy postępów każdego ucznia podczas trójstronnych spotkań - wychowawcy, rodzica i samego zainteresowanego czyli dziecka.
 2. Zamierzamy poszerzyć wachlarz języków obcych o kolejne dwa - do wyboru.
 3. Chcemy wprowadzić jeszcze mocniej elementy skautingu, będące fantastycznym sposobem na kształtowanie w dzieciach właściwych postaw społecznych.

Słuchamy także podpowiedzi rodziców, którzy najlepiej znają swoje dzieci i ich zainteresowania.

A co z sześciolatkami?

Dla dzieci, które w kolejnym roku chciałyby być uczniami naszej szkoły przygotowujemy tzw. zerówkę. To dobra metoda na oswojenie się ze szkołą jeszcze w warunkach dość swobodnych. Gdy dzieci wcześniej poznają szkołę, otoczenie, wychowawczynie i nowe koleżanki, kolegów, pierwsze dni w szkole nie będą tak stresujące. W zerówce również będziemy prowadzić niektóre zajęcia metodą Marii Montessori i powoli zaznajamiać dzieci ze skautingiem.

Dlaczego warto wybrać szkołę niepubliczną?

 1. Szkoła ma kameralny charakter, małe klasy, nawet kilkuosobowe, życzliwą, rodzinną atmosferę oraz zindywidualizowane podejście do ucznia.
 2. Proponujemy zajęcia dodatkowe, rozwijające zainteresowania dziecka, realizowane codziennie po zajęciach obowiązkowych.
 3. Od pierwszej klasy uczymy dzieci dodatkowego języka obcego oraz proponujemy więcej zajęć języka angielskiego.
 4. Na co dzień oferujemy opiekę logopedyczną. Organizujemy też spotkania z pedagogiem szkolnym i psychologiem, stanowiące pomoc dla uczniów i rodziców w procesie wychowania dziecka.
 5. Zajęcia świetlicowe to u nas nie tylko opieka nad uczniami, ale czas dobrze wykorzystany na nadrabianie ewentualnych zaległości, dodatkowe ćwiczenia, poszerzające wiedzę i umiejętności, a także mądrą zabawę.
 6. Przywiązujemy wagę do wychowania, kształtując właściwe postawy w duchu wartości chrześcijańskich, uczymy zasad savoir-vivre'u oraz dbamy o wysoką kulturę osobistą. Pielęgnujemy naszą tradycję, wspierając w tym rodziców.
 7. Starannie dobieramy kadrę dydaktyczną. Zatrudniamy nauczycieli z długim stażem i bogatym doświadczeniem oraz młodych, pełnych zapału i pomysłów. Jedni i drudzy wzajemnie się uzupełniają.
 8. Proponujemy rodzicom wsparcie merytoryczne, organizując warsztaty dotyczące zagadnień wychowawczych, a także spotkania z dietetykiem i innymi specjalistami.
 9. Wspieramy rodziny, oferując bardzo atrakcyjne zniżki dla rodzeństwa.

Jak wygląda rekrutacja?

Prowadzimy zapisy do klas: I, II, III i IV oraz do "zerówki". Zapraszamy do poznania naszej szkoły jako alternatywy dla nauczania publicznego.

Oferujemy też inne zniżki - m. in. jeden miesiąc nauki za darmo!

Więcej informacji na stronie internetowej www.kana.edu.pl  lub pod tel. 32 363 10 30.

dr Magdalena Kielska

dyrektor

Uniwersytecka Katolicka Szkoła Podstawowa

Jaworzno, ul. Chopina 40

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us