Menu
reklama

Piraci - najmłodsi w rejsie do nieznanych lądów

  • Autor 

piraci40318 12W sam raz dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - tak można określić grupę, dla której w Teatrze Sztuk powstał spektakl grupy Teatralnej Groszki pod kierownictwem Pani Basi Wójcik Wiktorowicz.

Czego dzieci pragną najbardziej? Jakie są ich marzenia?

Są proste, bardzo prozaiczne; Żeby nie trzeba było sprzątać, uczyć się, żeby można się było wciąż bawić i spać wtedy, kiedy przychodzi na to ochota, a nie kiedy trzeba.


piraci40318 37Dziecięce marzenia są piękne i warto czasem pokusić się o sprawdzenie, co by było, gdyby rzeczywiście obowiązki nie istniały, a piękna bajkowa kraina stała się rzeczywistością.

Przedstawienie doskonale pokazuje dzieciom, jak wspaniale jest być kilkulatkiem, jaki kolorowy wtedy potrafi być świat, ale i w konsekwencji daje naukę, że marzenia to jedno, a życie, niestety prawdziwe życie to drugie - bardziej realne ale i wcale nie takie złe.

Bo kiedy dzieci wyruszają w podróż do dalekich krajów, gdzie trzeba samemu decydować, co ważne, co ważniejsze, kiedy pojawiają się problemy, problemy na miarę dorosłych, gdzie czyhają niekoniecznie miłe niespodzianki, wszystko nabiera innych barw.
piraci40318 1 2

piraci40318 63Nauczka staje się ważnym doświadczeniem, a powrót do domu, do mamy, do sprzątania i do nauki jest wyłącznie przyjemnością.

A dla dzieci uczęszczających na zajęcia Grupy Groszki przygotowanie przedstawienia to wielkie przeżycie, które zapewne zaowocuje nowymi, ciekawymi umiejętnościami, dyscypliną oraz radością ze wspólnej pracy nad uroczym spektaklem.

 

A u nas nieco zdjęć z bardzo wesołego i kolorowego przedstawienia

fotouslugiaUWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .
 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us