Menu
...
reklama

Niedzielny muzyczny poranek w Teatrze Sztuk

  • Autor 

poranekmuz180217 37Martyna Pluta jest dziś w Jaworznie niewątpliwie najbardziej lubianą wykonawczynią pięknych polskich piosenek zarówno sprzed lat jak i współczesnych.

Ale właśnie te starsze, które dziś przez media zostały zapomniane, a bawiły w latach 70, 80 naszych rodziców, babcie, są ulubionymi przez bywalców koncertów Martyny.

Na dzień dobry, jeszcze przed południem w niedzielę, dla tych, którzy niedzieli nie traktują jako okazji do wyleżenia się w łóżku, ale aktywnie uczestniczą w życiu miasta, Martyna zaśpiewała, a Dariusz Fec zagrał, jej akompaniując, kilkanaście piosenek z repertuaru polskich gwiazd estrady.


poranekmuz180217 24Między innymi Anny Jantar Nie wierz mi,nie ufaj mi, Ktoś między nami, Kiedyś byłam różą i Edyty Geppert - Miasteczko cud, Nie żałuję.

Niezwykły głos Martyny i świetnie przygotowane piosenki nie pozostawiają złudzeń co do ich ponadczasowości i tego, że zarówno dziś, jak i zapewne za kilka, czy nawet kilkadziesiąt lat będą aktualne i słuchane z zapartym tchem.

Dariusz Fec, to muzyk, który w zasadzie każdą chwilę spędza bądź to z akordeonem, bądź za klawiaturą instrumentu elektronicznego, czy fortepianu.

poranekmuz180217 15Ale Dariusz również śpiewa. Będąc niegdyś uczniem Krystyny Prońko, świetnie radzi sobie z trudnymi technicznie jak i emocjonalnie utworami i raczy publiczność tak polskimi jak i włoskimi przebojami takich wykonawców, jak Toto Cotugno, czy Al Bano. Takie też piosenki zaprezentował w niedzielny poranek.

To jeden z dłuższych takich koncertów - przybyli nań, nie chcieli wypuścić duetu ze sceny i nie obyło sie bez bisów. Tylko gotujące się na domowych kuchenkach rosoły zadecydowały o zakończeniu całości po niemal 80 minutach.

Koncert przygotowały Teatr Sztuk w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna i Towarzytwo przyjaciół Miasta Jaworzna, a prowadziła Pani Magdalena Ossysek.

Dziękujemy Martynie i Dariuszowi za wspaniałe muzyczne wspomnienia i czekamy na kolejny koncert.
fotouslugia
UWAGA Miej szacunek dla mojej pracy. Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! . 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us