Menu
reklama

Zipnotics z nowym repertuarem w Jazz Clubie

  • Autor 

zipnotics100218 17Wyjątkowo dobrze pisze się o zespołach, z którymi było się od początku istnienia, a od około 13 lat portal mojejaworzno śledzi większość dokonań większości grup muzycznych w Jaworznie. Oczywiście znalazły się przypadki, które umknęły naszym obiektywom, czy kamerom, ale różne bywały zbiegi okoliczności.

Nie umknął naszej uwadze zespół Zipnotics, który powstał stosunkowo nie tak dawno. Na pierwszym koncercie tej formacji byliśmy 28 czerwca 2015 roku.

Od tej pory odbyło się już kilka koncertów, a elementami które warto zauważyć były zmieniające się wokalistki.


zipnotics100218 42A była to Agnieszka Król,  Angelika Szewc, a teraz od dłuższego czasu rolę frontmanki przyjęła Brigitta Wierzbik.

Inną cechą charakterystyczną są instrumentaliści, którzy bardzo konsekwentnie "trzymają się siebie" co powoduje, że znają się doskonale, co pomaga w scenicznych dokonaniach.

Zespół zawsze preferował rockowe podróże wokół folku, a to chyba z powodu osobistych zainteresowań Zdzisława Pytera, który zafascynowany jest elektroniką zdolną zrobić ze zwykłej gitary elektrycznej akordeon, fortepian, a nawet sprawną perkusję.

zipnotics100218 15Dodatkowo jest fascynatem pochodzących z różnych stron świata instrumentów, które prezentuje, doskonale się nimi posługując na scenie.

Jego gitara i sekcja rytmiczna w osobach basisty Piotrka Jaworskiego i Mariusza Święcha dopełniają całości, która wciąż, z utworu na utwór, przynosi nieoczekiwane rozwiązania aranżacyjne.

Jak sobie z tego typu "podkładami radzi wokalistka? Jeśli jest dobra wokalistką, to przynosi utworom wyłącznie splendoru i popularności. A taką wokalistką Brigitta niewątpliwie jest, wobec czego całość domyka się piękną klamrą wyjątkowego folku.
Zespół zagrał zarówno starsze, bardzo dobrze znane utwory, jak i nowe dokonania, które potwierdziły doskonałą formę muzyków.

Zobaczmy zatem na filmie i zdjęciach jak to wszystko wygląda.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us