Menu

Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ Solidarność ZG Sobieski

  • Autor 

solidarnwybor90218g80218 39 lutego w Jaworznie odbyło się Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie S.A. ZG Sobieski. ZZD jest najwyższą władzą w organizacji zakładowej.

Nowo wybrani delegaci wybrali z pośród siebie Przewodniczącego, nowy skład Komisji Zakładowej oraz Komisji Rewizyjnej na czteroletnią kadencję.

Zebranie rozpoczął przewodniczący Waldemar Sopata proponując do dalszego prowadzenia prezydium w składzie Bogdan Biś, Mirosław Pietroń oraz Kazimierz Kępiński.
Na ZZD w TAURON Wydobycie S.A. ZG Sobieski przybył Kazimierz Grajcarek Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki.

kgrajcarekJak zwykle jego wystąpienie było ostre i nie oszczędzające żadnej ze stron politycznych. Mówił, że wydawać by się mogło, że z tą władzą powinno być wszystko ok, ale nie jest tak do końca. Przewodniczący Grajcarek podziękował organizacji związkowej za zaangażowanie w działalność na rzecz Solidarności.
- Jesteście wyjątkową organizacją związkową, zawsze można było na was liczyć i na pewno będzie można liczyć na was w przyszłości  ? mówił przewodniczący.
Przewodniczący Grajcarek podkreślił pokrętność prawa Polskiego, mówił, że nigdy prawo nie było i nie jest dla zwykłych ludzi.
? Niejednokrotnie sam byłem ciągany po sądach już w wolnej Polsce - powiedział.
solidarnwybor90218g80218 13Kazimierz Grajcarek przypomniał, że jednak tego prawa związkowcy powinni przestrzegać ale dbać o tych, których to prawo oszukuje.
Wspomniał również o ?religii klimatycznej?, mówił o złej polityce klimatycznej, która chce zabronić spalania węgla.
? Chociaż nie wiem jaki ?ekologiczny? byłby węgiel to spalany w złym palenisku będzie produkował zanieczyszczenia ? mówił Grajcarek.
? W dobrych paleniskach można spalić nawet najgorsze sorty węglowe ? grzmiał Przewodniczący.
Przewodniczący Grajcarek pożegnał się jako szef sekcji Górnictwa i energetyki informując zebranych o zakończeniu swojej działalności.

solidarnwybor90218g80218 41Piotr Duda był kolejnym gościem na ZZD NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie S.A. Zakład Górniczy Sobieski. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla organizacji związkowej.

Po trudnych latach, rządów PO ? PSL, ciągłej walce, wielu manifestacjach gdzie nas nie słuchano, kiedy nie współpracowano ze związkami zawodowymi, gdy opuściliśmy Komisję Trójstronną od 2015 po wyborach nastąpiła wielka poprawa dialogu.

- Od listopada 2015 r. udało się wiele w Radzie Dialogu Społecznego, który zastąpił skompromitowaną Komisję Trójstronną wiele udało nam się zrobić ? mówił Piotr Duda.

 


solidarnwybor90218g80218 21Przywrócenie wieku emerytalnego to sukces Solidarności. Poprawa dialogu z pracodawcami i z rządem to również nasz sukces.

Wolne niedziele po wielkich bojach już wchodzą w życie. Przed nami zmiana ustawy o związkach zawodowych.

Przewodniczący Duda mówił, że jesteśmy niezwykłą KZ, ponieważ nie zna innej komisji, z której wywodziłby się zastępca Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Bogdan Biś, członek Rady Dialogu Społecznego Waldek Sopata. ? Chciałbym podziękować za wiele lat wspaniałej pracy ? mówił przewodniczący Duda.


Kolejnym gościem na ZZD NSZZ Solidarność ZG Sobieski był Prezes TAURON Polska Energia Filip Grzegorczyk.

Pogratulował Przewodniczącemu Sopacie ponownego wyboru na kolejną kadencję.
? Gratuluję dobrego wyboru coś o tym wiem ? mówił Prezes Grzegorczyk.

solidarnwybor90218g80218 32Wiele uwagi poświęcił dobrej współpracy z Przewodniczącym Sopatą i z całą Radą Społeczną przy TAURON PE, której przewodniczy Waldemar Sopata.

Prosił również całą Solidarność o pomoc na szczeblu krajowym, aby pilnować spraw energetyki i górnictwa. Podziękował za dotychczasową współpracę.

Na ZZD obecny był również Przewodniczący Regionu Śląsko ? Dąbrowskiego NSZZ Solidarność Dominik Kolorz.

Podziękował za dotychczasową współpracę Przewodniczącemu Sopacie oraz całej naszej organizacji.

solidarnwybor90218g80218 38Wiele uwagi poświęcił propozycjom do zmiany w statucie NSZZ Solidarność, mówił, że ma nadzieję iż małymi krokami dokonamy zmian na lepsze.

Mówił także o gospodarce na Śląsku i o wielu trudnościach w wielu branżach gospodarczych. Wspomniał także o ?Elektronicznej Legitymacji NSZZ Solidarność? prosząc członków Solidarności aby składali deklaracje.

Wśród mówców był również Prezes Zarządu Tauron Wydobycie Zdzisław Filip, który również gratulował przewodniczącemu wyboru i życzył obu stronom owocnej współpracy.
(tekst- Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski )Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us