Menu

FireBall i Noc na wycieraczce - welentynkowo - rockowo w Relaksie

  • Autor 

 

walentynki relax jaworzno 53Bardzo rockowo w Klubie Relax - tak mogło być tylko tam, gdzie scena oferuje doskonałe warunki do grania, śpiewania, a przychodząca widownia doskonale wie, czego chce.

Rockowo walentynkowo, toteż zespoły starały się tak skomponować swoje "sety" aby było naprawdę o miłości, i było. bo w większości tekstów piosenek przewijał się w jakiś sposób motyw "o kochaniu".
Pierwszy na scenę wyszedł pochodzący z Libiąża FireBall, który tak zaskoczył zarówno publiczność, jak i personel klubu oraz naszą redakcję, że na pewno długo będziemy wspólnie dyskutować o możliwościach nieznanej u nas wcześniej grupy zza miedzy.


walentynki relax jaworzno 49Mocne, rockowe brzmienie, fajnie skomponowane utwory, bardzo ciekawe teksty, które w większości przypadków o czymś mówią, nie są tylko po to, aby być podkładem dla popisów czy to instrumentalistów, czy wokalisty.
Mówią o normalnych ludzkich sprawach, często są humorystyczną czy też sarkastyczną narracją pewnych zdarzeń, czy to takich, które się wydarzyły, czy pozostających w sferze marzeń, Opowiadają o spotkaniach, o jednorazowych momentach z życia podmiotu lirycznego, albo wyciągają wnioski z ludzkich zachowań. Są jednak w swojej prostocie mocno przemawiające do słuchacza, który chce zżyć się z bohaterem utworu.

Ale to, co robi największe wrażenie, to niezwykły wokalista o głosie tak potężnym i wyrobionym, że dziś naprawdę rzadko można zetknąć się z taką mocą i to w twórczości mimo wszystko amatorskiej.
Głośny, donośny, rockowy, a w dodatku posiadający zrównoważone wibrato, które wykorzystuje z umiarem w dobrze przemyślanych miejscach.
Dość pisania, czas na materiał. Kilka zdjęć oraz kilka fragmentów utworów na skrócie filmowym. Skład zespołu - Mateusz Plewka, Zbigniew Plewka, Michał Wawrzonek, Krzysztof Warzecha, Roman Oleksiewicz, Maciej Oleś


fotouslugiaUWAGA Miej szacunek dla mojej pracy. Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

walentynki relax jaworzno 65Na deser, albo na danie główne, w zależności, jak kto się nastawiał otrzymaliśmy nocne wrażenia z wycieraczki, czyli zespół o właśnie takiej nazwie - Noc na wycieraczce.

To znana nam kapela, choćby z ostatniego Letniego Festiwalu rocka.

Wtedy zespół wystąpił bardzo, można powiedzieć w biegu i na wielkim ludzie co bardzo nam się spodobało.

Był kawałek dobrej zabawy, a mimo, że muzyka "szła" całkiem dobrze, to po ukłonach Głazu, czyli Marcin Głaz powiedział że "Ukłoniliśmy się tak równo, jak równo zagraliśmy"..

walentynki relax jaworzno 134Nie było źle, ale tym razem, czyli 11 lutego "Noc na wycieraczce" dała czadu zarówno wykonując utwory znane, światowej klasy, jak i własne.

 

Niemniej poczucie humoru całej grupy udziela się publiczności tak, ze ta nie chce w końcu wypuścić kapeli ze sceny.

Bralo tym rzem klawiszowca, ale dzielnie spisał się harmonijkarz, czyli Maciek Wrona, który, jak to sam nazwał, wraca do swoich korzeni.

Mamy i w tym wypadku video, na którym znalazły się dwa kawałki autorstwa zespołu.


 

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us