Menu
reklama

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna z udziałem władz miasta

  • Autor 

mrm240118 5Młodzieżowa Rada Miasta działa. Działa intensywnie, choć nie zawsze to działanie jest głośne i spektakularne.

Ale to nie znaczy, że bezowocne. Wręcz przeciwnie. Uczniowie jaworznickich szkół, którzy chcą oprócz zdobywania wiedzy poznawać tajniki funkcjonowania samorządu, zgłębiają wiedzę, dyskutują na co dzień o problemach związanych z chociażby reformą edukacji, a na zwoływanych sesjach dzielą się uwagami i podsumowują okres działalności międzysesyjnej.

Oto otrzymaliśmy relację z sesj Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna, jaka odbyła się 24 stycznia.


mrm240118 15Wprowadzona w kraju reforma edukacji wymusiła pewne zmiany, którym sprostać musiała Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna.

W związku z tym, po czasie ciężkiej i mozolnej pracy, dnia 24 stycznia młodzi Radni zorganizowali swoją nadzwyczajną sesję.

W jej trakcie zapoznali mieszkańców miasta, a także przedstawicieli szkół i wszystkich obecnych gości, ze zmianami dotyczącymi statutu Rady.

Dotyczą one przede wszystkim ordynacji wyborczej do Rady. Związana z reformą edukacji nowa siatka szkół wymusiła utworzenie okręgów wyborczych wyłącznie ze szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych).

mrm240118 26Ponadto wydłużony został czas trwania kadencji Rady. Przyszłe pokolenia jaworznickiej młodzieży zamiast jednego roku działania będą miały na to dwa lata. Zmianie uległa też struktura organizacyjna prezydium.

Związane jest to z założeniem, że od tej pory niemal każdy Radny będzie pracował w danej komisji MRMJ. Zmiany te, poza dostosowaniem statutu do reformy edukacji, miały wyeliminować dotychczasowe problemy młodych Radnych, oraz ułatwić im pracę w przyszłości.

W trakcie spotkania obecny był Pan Prezydent Tadeusz Kaczmarek, który w swoim krótkim wystąpieniu życzył młodym ludziom sukcesów w dalszym działaniu na rzecz miasta.
Ponadto Sekretarz Miasta, Pani Ewa Sidełko-Paleczny, powiedziała kilka słów na temat Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, zachęcając tym samym młodzież do czynnego uczestnictwa w tworzeniu procedury JBO na 2019 rok. (Łukasz Zaroda)

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us